Polska szkoła dla dzieci w Chicago 

Polonia w Stanach Zjednoczonych od zawsze charakteryzowała się bardzo liczną reprezentacją. Jednym z miast amerykańskich, które najczęściej wybierają Polacy, jest Chicago. Polonijka to polska szkoła dla dzieci w Chicago, która oferuje możliwość kształcenia online. To bardzo wygodny sposób oraz alternatywa dla szkół sobotnich, do których dostęp może być utrudniony z różnych względów. 

Jak prowadzone są zajęcia dla dzieci w Chicago?

Dbamy o to, aby w polskiej szkole podstawowej w Chicago zajęcia odbywały się zgodnie z podstawą programową, którą oferują polskie szkoły stacjonarne. Formuła, w jakiej funkcjonuje polska szkoła dla dzieci w Chicago, pozwala na dużo bardziej elastyczny grafik, jak również dostęp do materiałów z dowolnego miejsca na świecie. Jedynym wymogiem jest podłączenie do sieci oraz urządzenie, na którym będziemy korzystać z serwisu. 

Kto prowadzi zajęcia w polskiej szkole w Chicago?

Jeśli chodzi o internetowe platformy edukacyjne, to bez wątpienia trzeba zwrócić uwagę na formę, w jakiej będą prowadzone zajęcia. Polonijka to polska szkoła dla dzieci w Chicago, w której szczególną uwagę przykładamy do wysokich standardów, w jakich świadczymy nasze usługi. To właśnie dlatego nasza kadra nauczycielska to starannie dobrany zespół, w skład którego wchodzą doświadczeni nauczyciele z długim stażem pracy. O tym, że dobrze dobraliśmy nasze grono pedagogiczne, mogą świadczyć chociażby pozytywne opinie naszych uczniów, którzy bardzo przychylnie wypowiadają się o swoich nauczycielach. 

Dla dzieci, w jakim wieku są zajęcia w polskiej szkole podstawowej?

Nasza polska szkoła podstawowa w Chicago to platforma, w której uczyć mogą się dzieci w wieku od 5 do 15 lat. Co ważne opracowaliśmy program zajęć tak, by był on przystosowany zarówno dla dzieci, które jeszcze nigdy nie miały styczności z językiem polskim, jak i tych, które pragną kontynuować naukę. Wszystkie materiały szkoleniowe są opracowane przez specjalistów na bazie wytycznych postawionych przez Polskie Ministerstwo Edukacji. To właśnie dlatego polska szkoła podstawowa w Chicago spełnia wszelkie standardy i z pewnością będzie doskonałym przygotowaniem do kontynuowania nauki już w stacjonarnych szkołach. 

Ile kosztuje nauka w polskiej szkole w Chicago?

Z usług Polonijki korzystać można w kilku pakietach. Polska szkoła dla dzieci w Chicago Polonijka w ramach poszczególnych pakietów zapewnia dostęp do scenariuszy zajęć z edukacji wczesnoszkolnej, telefoniczną pomoc dydaktyczną dla dzieci, jak również dostęp do szerokiej oferty webinariów i warsztatów, które regularnie odbywają się w obrębie naszej platformy.

Czy polska szkoła podstawowa w Chicago to szkoła sobotnia?

Jeśli chodzi o dzieci przebywające na emigracji, to rodzice bardzo często zapisują je do tzw. szkół sobotnich. Dzieci nie lubią tam uczęszczać, ponieważ weekend jest dla nich czasem wolnym, który woleliby przeznaczyć na przykład na zabawę. Na całe szczęście Polonijka to polska szkoła dla dzieci w Chicago, która oferuje zajęcia również w tygodniu. Grafik można dostosować względem wymagań, a co za tym idzie, umówić zajęcia np. na popołudnie, gdy lekcje w amerykańskiej szkole już się skończą.Polonia w Chicago a polska szkoła dla dzieci Chicago od zawsze jest jednym z głównych miast, które wybierają nasi rodacy. Inne popularne kierunki to:
  • Arizona
  • Nowy Jork 
  • FIladelfia
Warto zaznaczyć, że Polonijka to polska szkoła podstawowa w Chicago, która będzie dostępna również w każdym z wyżej wymienionych miast. Platforma edukacyjna jest dostępna online, a co za tym idzie, można z niej korzystać wszędzie, gdzie jest podłączenie do internetu. 

Instytucje ważne dla polaków w Chicago

Trzeba pamiętać, że polska szkoła podstawowa w Chicago nie jest jedyną instytucją, do której warto mieć dostęp na obczyźnie. Każdy emigrant powinien zadbać o dostęp do urzędów tj. konsulat czy ambasada, ale także o bankowość oraz służbę zdrowia.