Polska szkoła dla dzieci w Rzymie

Rzym wszystkim polakom w głównej mierze kojarzy się jako miasto turystyczne, jednak należy pamiętać, że nasi rodacy zamieszkują stolicę Włoch również na stałe. Polonijka to polska szkoła dla dzieci w Rzymie, które pochodzą z polski i chciałby kontynuować naukę w swoim języku ojczystym.

Jak wygląda nauka w polskiej szkole w Rzymie?

Nasza szkoła to platforma e-learningowa, a co za tym idzie, nauka odbywa się tutaj w pełni online. To jedna z zalet, którą posiada polska szkoła podstawowa w Rzymie, ponieważ z zajęć można skorzystać bez wychodzenia z domu, właściwie z dowolnego miejsca na świecie. Zapisy prowadzone są również online, dlatego wszystkie formalności można załatwić zdalnie.

Ile kosztuje nauka dla dzieci w Rzymie?

Z Polonijki korzystać można w kilku pakietach. Polska szkoła dla dzieci w Rzymie Polonijka w ramach poszczególnych pakietów zapewnia dostęp do scenariuszy zajęć z edukacji wczesnoszkolnej, telefoniczną pomoc dydaktyczną dla dzieci, jak również dostęp do szerokiej oferty webinariów i warsztatów, które regularnie odbywają się w obrębie naszej platformy.

Kto prowadzi zajęcia w Polskiej szkole podstawowej w Rzymie?

Tworząc naszą platformę e-learningową, chcieliśmy sprawić, by było to miejsce, które będzie dobrze odzwierciedlać warunki panujące w stacjonarnych placówkach. Polonijka to polska szkoła podstawowa w Rzymie, w której szczególnie ważna jest nasza kadra pedagogów. Zadbaliśmy o to, by były to tylko doświadczone osoby, które doskonale sprawdzą się w swojej roli i będą miały odpowiednie kompetencje do prowadzenia zajęć w formie e-learningowej.

Jakich przedmiotów uczą się dzieci?

Program zajęć w polskiej szkole dla dzieci w Rzymie został opracowany na bazie podstawy programowej ministerstwa edukacji. Zawiera wszystkie kluczowe przedmioty tj. język polski, matematyka, fizyka, geografia itd. Polska szkoła podstawowa w Rzymie to zajęcia dla dzieci w różnym wieku, dlatego dopasowujemy program zajęć względem poziomu zaawansowania uczniów i wymagań.

Jak zapisać się do polskiej szkoły w Rzymie?

Zapisy do Polonijki to bardzo prosta sprawa. Wystarczy dokonać internetowej rejestracji, wybrać jeden z interesujących nas pakietów oraz opłacić rok nauki. Dla wygody naszych klientów przygotowaliśmy specjalny system rozliczeń, który zwiększy elastyczność wpłat. Jeżeli jeszcze nie zapisali Państwo swojego dziecka do Polonijki, najwyższa pora to zrobić, ponieważ ilość miejsc jest  ograniczona. Pamiętajmy, że każdy przestój w nauce to wartość ujemna, która można na zawsze pozostać ślad na linii życia.

Czy to szkoła sobotnia?

Jedną z głównych zalet korzystania z oferty, którą przedstawia polska szkoła dla dzieci w Rzymie, jest możliwość dostosowywania grafiku względem innych zajęć. Dzieci, które wyjeżdżają z rodzicami, bardzo często uczęszczają do tradycyjnej polskiej szkoły podstawowej w Rzymie. Jeżeli chcą dodatkowo uczyć się w języku polskim, muszą korzystać z oferty szkół sobotnich. Polonijka to polska szkoła podstawowa w Rzymie, która pozwala na naukę np. wieczorami, dzięki czemu dzieci zyskują wolne weekendy. Na wszystkie inne pytania odpowiedź można znaleźć w naszej zakładce FAQ.

Polonia w Rzymie

Polacy coraz częściej wybierają Włochy jako kraj, w którym pragną rozpocząć nowe życie. Oprócz Rzymu emigrują do miast tj:
  • Mediolan
  • Florencja
  • Neapol
Malownicze krajobrazy, wysoki standard życia, czy chociażby bardzo przyjazna ludność to jedne z podstawowych zalet, dla których warto wybrać ten kraj.

Instytucje ważne dla Polonii w Rzymie

Polska szkoła dla dzieci w Rzymie to oczywiście jedna z ważniejszych instytucji, o które trzeba zadbać przed wyjazdem do Włoch. Mimo wszystko nie można również zapominać o dostępie do służby zdrowia, bankowości, czy urzędów, w których polacy mogą załatwiać bieżące sprawa. Polonijka to Polska szkoła podstawowa w Rzymie, która z pewnością ułatwi codzienne funkcjonowanie i zapewni wysoki poziom edukacji dla dzieci.