Nauka języka polskiego dla dzieci za granicą

Nauka języka polskiego dla dzieci za granicą

Pobyt na obczyźnie stawia przed rodzicami sporo wyzwań związanych z polską edukacją dzieci oraz nauką języka polskiego za granicą. Mała ilość polskich szkół za granicą oraz brak wystarczającej ilości czasu na przebycie drogi do szkoły sobotniej, utrudnia pielęgnację rodzimych wartości. Polacy za granicą szukają nie tylko sposobów na przekazanie swoim pociechom ojczystych tradycji, ale przede wszystkim na naukę języka polskiego. W tym celu zapisują dzieci do polskich szkół stacjonarnych, posyłają je na prywatne lekcje lub korzystają z kursów językowych w Internecie.

Nauka języka polskiego za granicą

Idealnym rozwiązaniem dla rodziców szukających pomocy dydaktycznej dla swoich dzieci jest Polonijka, której działalność skupia się na nauce języka polskiego za granicą. Polonijka to szkoła internetowa przeznaczona dla dzieci, które znajdują się poza granicami naszego kraju, w przedziale wiekowym od 5 do 15 lat. Uczniowie szkoły mają dostęp do pełnej oferty programowej, której materiały edukacyjne zostały przygotowane na poziomie szkoły podstawowej.

Korzyści nauki w Polonijce

Dzięki nauce w Polonijce uczniowie mogą brać udział w lekcjach on-line z nauczycielami. Wspólna analiza omawianych zagadnień pozwala na lepsze zrozumienie i zgłębienie tematu. Polonijna Szkoła Podstawowa Polonijka w swojej działalności wykorzystuje Internetową Platformę Edukacyjną, na której nauczyciele regularnie zamieszczają niezbędne do nauki materiały dydaktyczne, dzięki czemu nauka języka polskiego za granicą staje się bardziej efektywna niż zajęcia w polskiej szkole sobotniej. Na platformie znajdują się też interaktywne ćwiczenia, karty pracy i nagrania audio i wideo. Dodatkowo, szkoła daje rodzicom możliwość kontaktu z Telefoniczną Pomocą Dydaktyczną, w której skład wchodzą doświadczeni nauczyciele. Ich porady mogą być dobrą wskazówką odnośnie lekcji przeprowadzanych z dzieckiem samodzielnie.

Chcesz zapewnić dziecku dostęp do polskiej edukacji za granicą? Zapisz je do Polonijki!