123, New Lenox Chicago, IL 60606
(123) 456-78-90

Polska szkoła dla dzieci mieszkających w Norwegii

Polonijna Szkoła Podstawowa Polonijka to oferta edukacyjna skierowana do dzieci Polonii w wieku od 5 do 15 lat.

Kształcenie w Polonijce to świetna okazja na zdobycie wiedzy o polskim kraju: jego historii, tradycjach, zwyczajach, a także geografii państwa. Uczniowie w internetowej szkole realizują dużą część programu z polskiej szkoły podstawowej, na którym zostały oparte lekcje w Polonijce. Dzieci podejmujące naukę w Polonijnej Szkole Podstawowej mają możliwość wyboru zajęć i dopasowania ich do swoich indywidualnych potrzeb, dzięki czemu nauka jest o wiele bardziej przyjemna i efektywna.

Nauczanie w Polonijce wykorzystuje Internetową Platofmę Edukacyjną, działającą na licencji Polskich Szkół Internetowych Libratus. Wirtualna platforma umożliwia dostęp do szerokiej gamy materiałów edukacyjnych, m.in.: scenariuszy lekcyjnych, testów online, multimedialnych prezentacji, interaktywnej tablicy, filmów edukacyjnych a także gier i zabaw, które są dobrym urozmaiceniem dla tradycyjnych metod nauczania.

Pod koniec każdego tygodnia uczniowie Polonijki mają możliwość uczestnictwa w konsultacjach z polskim nauczycielem oraz programie “Kolega z ławki”, który umożliwia kontakt z dziećmi z całego świata. Nie tylko urozmaica to proces nauczania, ale także daje szansę poznania obcych kultur, obyczajów, jak i również nawiązanie wartościowych znajomości.

Oferta edukacyjna dla polskich dzieci w Norwegii

Program edukacyjny Polonijki został opracowany w oparciu o podstawę programową polskiej szkoły podstawowej.

Pierwszy etap nauczania to klasy 1-3 szkoły podstawowej. Na tym poziomie nie ma podziału na poszczególne przedmioty – dzieci uczęszczają na kształcenie zintegrowane łączące w sobie kilka dziedzin nauki. Zajęcia te pozwalają dziecku na opanowanie podstawowych umiejętności z zakresu:

Kolejny poziom to klasy 4-7, w których obowiązuje podział na konkretne przedmioty. W trakcie roku szkolnego dzieci uczą się:

• przyrody
  • historii i społeczeństwa
  • informatyki
  • języka angielskiego

Następne dwie klasy kontynuują dotychczasowy program, rozdzielając przyrodę na poszczególne dziedziny. Poza językiem polskim, matematyką i historią, podopieczni Polonijnej Szkoły Podstawowej zgłębiają wiedzę z zakresu:

• biologii
  • fizyki
  • chemii
  • geografii
  • wiedzy o społeczeństwie

Opis Norwegii

Norwegia to państwo będące monarchią konstytucyjną położone w Europie Północnej. Obejmuje północną i zachodnią część Półwyspu Skandynawskiego, graniczy głównie ze Szwecją, a także z Finlandią oraz Rosją. Stolicją kraju jest Oslo.

Norwegia jest zaraz po Islandii najsłabiej zaludnionym krajem europejskim. Średnia gęstość zaludnienia wynosi 14,7 mieszkańca na 1 km². Norwegia jest wysoko rozwiniętym krajem. Wskutek odkrycia złóż ropy naftowej i gazu ziemnego pod dnem Morza Północnego w latach 60. i 70. XX wieku, Norwegia jest obecnie jednym z najbogatszych krajów świata.

Norwegia ma bardzo dobrze rozwinięty przemysł energetyczny. Prawie 99% wytwarzanej w Norwegii energii pochodzi z odnawialnych źródeł energii (elektrownie wodne).

Odwiedzając Norwegię warto zobaczyć:

• Lofoty
  • Preikestolen
  • Geirangerfjorden
  • Park Vigelanda
  • Bryggen
  • Droga Trolli
  • Atlantic Ocean Road
  • Twierdza Akershus
  • Muzeum Łodzi Wikingów w Oslo
  • Flamsbana

Polonia w Norwegii

Jak pokazują dane, w Norwegii mieszka obecnie ok. 97 tysięcy Polaków, co stanowi 1,83% całego społeczeństwa (Polacy są największą mniejszością).

Oprócz polskiej ambasady w Oslo, na terenie kraju istnieją parafie oraz szkoły prowadzące msze i zajęcia w języka polskim, istnieją również polskie szkoły (w Oslo, Bergen, Trondheim i Stavanger).

Miasta w Norwegii, w których mieszkają Polacy

• Oslo
  • Bergen
  • Trondheim
  • Stavanger

Szukasz polskiej szkoły w Norwegiii?

DOŁĄCZ DO NAS!