Jak wygląda
nauka w Polonijce?

Program nauczania w Polonijce jest bardzo elastyczny i dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego ucznia. W zależności od wybranego pakietu dziecko otrzymuje: zestaw interaktywnych materiałów edukacyjnych zgodnych z polską podstawą programową lub jak w przypadku pakietu “Język polski na start” ćwiczenia odpowiednie do nauczania języka polskiego jako obcego i drugiego. Wszystkie materiały zostały umieszczone na Internetowej Platformie Edukacyjnej.

GOTOWE SCENARIUSZE

lekcyjne powstałe w oparciu o podręczniki szkolne. Wszystkie scenariusze wzbogacone zostały o obrazki, filmy i animacje. Dzięki nim nauka jest nie tylko zgodna z podstawą programową, ale również ciekawa i przyjemniejsza w odbiorze.

Co zawiera platforma?

W każdej lekcji zawarte są zadania interaktywne, stworzone przez nauczycieli, aby jak najbardziej zaangażować dzieci w proces nauczania.
Wszystkie lekcje w pakietach podzielone zostały na 4 pory roku. Każdy z pakietów zawiera 36 lub 20 tygodni nauk. Możesz odpowiednio rozplanować naukę z dzieckiem w trakcie całego roku.

Każda aktywność na platformie zasługuje na docenienie!

Udział w lekcjach i rozwiązywanie testów są nagradzane specjalnymi odznaczeniami: liśćmi, jabłkami i drzewami.

Pod koniec roku uczeń z największą liczbą odznaczeń może wymienić je na nagrodę.

Jak wyglądają zajęcia z nauczycielami?

Polonijka oferuje swoim uczniom zajęcia online z nauczycielami.
➔ Pierwsze z nich to Webinaria.

Są to zajęcia online z nauczycielami. W klasach 1-3 lekcje trwają 45 minut, w starszych klasach 60 minut. Webinaria z języka polskiego i edukacji wczesnoszkolnej są podsumowaniem minionego tygodnia nauki. Pozostałe spotkania odbywają się cyklicznie co dwa lub cztery tygodnie. Zajęcia prowadzone są poprzez platformę używaną do wideokonferencji i wyposażoną w tablicę multimedialną. Dzieci widzą nauczyciela na obrazie z kamery, ale on nie widzi dzieci. Wszyscy komunikują się za pośrednictwem czatu, który jest widoczny podczas lekcji.

Zajęcia mają charakter prezentacji. Nauczyciel prowadzi lekcję uzupełniając ją licznymi prezentacjami, grami, zabawami, testami i filmami. Dzięki temu dzieci z chęcią uczestniczą w spotkaniach, bawiąc się i ucząc jednocześnie.

W trakcie zajęć nauczyciel cały czas angażuje dzieci do nauki, zadając im pytania i wpisując poprawne odpowiedzi wybrane spośród propozycji podawanych przez nich na czacie.

➔ Polonijka oferuje także e-lekcje z języka polskiego.

To świetne rozwiązanie dla dzieci, które opanowały już podstawy języka polskiego i zależy im na doskonaleniu umiejętności językowych. Podczas spotkań Twoje dziecko może ćwiczyć umiejętności czytania i pisania w języku polskim, opanować podstawy gramatyki lub po prostu poszerzać swoje słownictwo. Zajęcia pozwolą Twojemu dziecku posługiwać się językiem polskim bez ograniczeń. Dzięki temu będzie czuło się pewniej w kontakcie z bliskimi z Polski.

W trakcie zajęć każde dziecko może wskazywać elementy, zaznaczać odpowiedzi i pisać po tablicy multimedialnej.

Czy muszę zrealizować z dzieckiem cały materiał
zamieszczony na platformie?

Nie musisz. To Ty decydujesz, które partie materiału chcesz z dzieckiem omówić, a które pominąć.

➔ Jeśli planujesz w przyszłości przeprowadzić się do Polski, zachęcamy do zapoznania się z całym materiałem. Pamiętaj jednak, że wiedza z przedmiotów ścisłych jest podobna w większości krajów, więc w przypadku przedmiotów takich jak biologia czy chemia, będzie to tylko kwestia opanowania polskiego słownictwa:)

➔ Jeśli chciałbyś, aby Twoje dziecko doskonaliło tylko język polski i miało wiedzę z zakresu polskiej historii i kultury, możesz skupić się jedynie na tych obszarach.

Nie jesteś pewien, co jest najlepsze dla Twojego dziecka? Nasi doświadczeni nauczyciele z chęcią podpowiedzą Ci, który pakiet edukacyjny będzie dla Was najbardziej odpowiedni. Skontaktuj się z sekretariatem sekretariat@polonijka.edu.pl i poinformuj nas o chęci wzięcia udziału w bezpłatnej konsultacji z nauczycielem.

Czy cały materiał składa się tylko z ćwiczeń?

Podstawa programowa jest bazą do naszych materiałów i na jej podstawie opracowane zostały scenariusze. Jednak zarówno one, jak i pozostałe jednostki, prezentowane są w formie multimedialnych zadań. Podpisujemy się pod zasadą Uczyć, bawiąc, dlatego na Internetowej Platformie Edukacyjnej nie brakuje kreatywnych materiałów dodatkowych. Każdy znajdzie coś dla siebie: mały artysta, zapalony matematyk czy miłośnik książek.

W jaki sposób mogę kontrolować przebieg
nauki mojego dziecka?

Nad postępami Twojego dziecka w nauce czuwa przede wszystkim sztab doświadczonych nauczycieli, który zapewnia Wam merytoryczną i dydaktyczną opiekę w ciągu całego roku.
Przy każdym przedmiocie na koncie ucznia znajduje się informacja o procencie realizacji materiału. Rodzic może na bieżąco sprawdzać postępy w nauce. Procent realizacji materiału to świetna motywacja. Dzieci dążą do realizacji 100% przy każdym z przedmiotów.
Dzieci mogą nawiązać ze sobą kontakt podczas cyklicznych webinarów i spotkań integracyjnych online.

W jaki sposób nauczyciele wspierają dzieci w nauce?

Rodzice z Polonijki mają zapewniony stały kontakt z polskimi pedagogami. Nauczyciele na co dzień pracujący z dziećmi, doskonale znają program nauczania, zawsze służą radą i potrafią znaleźć korzystne rozwiązanie!

Masz pytania? Chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na temat metod nauczania w Polonijce?

Skontaktuj się z nami:
sekretariat@polonijka.edu.pl
123502890