Polska szkoła dla dzieci w Bristolu

Nauczanie w ramach Polonijnej Szkoły Podstawowej przeznaczonej dla dzieci polonii w wieku 5-15 lat, opiera się na podstawie programowej z polskiej szkoły podstawowej. Dzięki Internetowej Platformie Edukacyjnej zawierającej materiały edukacyjne oraz scenariusze zajęć, nauka dzieci na emigracji jest możliwa o każdej porze i w dowolnym miejscu na świecie. Edukacja przez internet to nie tylko dostęp do szerokiej gamy materiałów dydaktycznych, ale także do gier, zabaw, konkursów, interaktywnej tablicy, multimedialnych prezentacji czy filmów edukacyjnych. Pierwszy etap kształcenia to klasy 1-3. Dzieci polonii podczas nauki rozwijają znajomość języka, poszerzają słownictwo i zyskują umiejętności: • czytania • pisania • podstawowych działań matematycznych Klasy 4-8 to polskie nauczanie poza granicami z podziałem na przedmioty, które pozwala na przyswojenie bardziej zaawansowane treści z zakresu: • języka polskiego • matematyki • historii • geografii • wiedzy o społeczeństwie Dodatkowo, pod koniec każdego tygodnia uczniowie Polonijki mają dostęp do konsultacji z polskimi nauczycielami, podczas których na żywo mogą doskonalić swój język oraz ugruntować wiedzę.

Polska edukacja dla dzieci w Bristolu

Polskie zajęcia dla dzieci na emigracji urozmaicają Webinaria, czyli cotygodniowe zajęcia przez internet prowadzone na żywo i ułatwiające utrwalenie wiedzy nabytej w ciągu tygodnia nauki. Dodatkowo polonijna szkoła oferuje Telefoniczną Pomoc Dydaktyczną. Konsultacje z polskimi nauczycielami to dla rodziców przydatna pomoc oraz wsparcie merytoryczne w temacie nauki dzieci na emigracji.

Opis miasta Bristol

Bristol jest angielskim miastem położonym przy ujściu rzeki Avon w południowo-zachodniej części kraju. Miasto jest jednocześnie hrabstwem ceremonialnym. Zanim nadeszła rewolucja przemysłowa, Bristol był jednym z największyc miast w kraju. Obecnie Bristol zamieszkuje ok. pół miliona mieszkańców. W mieście można znaleźć ponad sto zabytków I klasy – m.in. najstarszy w Anglii teatr. Od XX wieku najważniejszym segmentem produkcyjnym miasta jest przemysł lotniczy. W Bristol znajdują się: międzynarodowy port lotniczy, a także dwa uniwersytety. Atrakcje turystyczne w Bristol: • Katedra Bristolska • Clifton Suspension Bridge • budynek dworca kolejowego Bristol Temple Meads • stary budynek dworca kolejowego Bristol Temple Meads, obecnie Muzeum Imperium brytyjskiego. • domy z XV i XVI wieku • kaplica St. Mark’s • hala peronu I dworca Bristol Temple Meads • kościół St. Mary Redcliffe z XIII–XV wieku

Placówki i instytucje w Bristolu ważne dla Polonii

Bristol to jeden z wielu kierunków polskiej emigracji. Na terenie miasta funkcjonują m.in.: • Oddział Polski Niepodległej • Polska Katolicka Sobotnia Szkoła im Jana Pawła II • Poland Bridge Association Bristol