Nauka matematyki dla dzieci za granicą

Nauka matematyki dla dzieci za granicą

Matematyka uznawana jest przez wiele osób za królową nauk. To szczególnie ważne, by dzieci w wieku podstawówkowym miały szansę budować solidne podstawy. Szczególnie trudna może być nauka matematyki dla dzieci za granicą, które nie dość, że borykają się z problemem odnalezienia w nowym miejscu, bardzo często chodzą do szkoły, w której nauka przebiega w języku obcym. Doskonałą alternatywą jest Polonijka, czyli szkoła internetowa, w której lekcje prowadzą polscy nauczyciele.

Jak prowadzone są zajęcia z matematyki za granicą?

Lekcje matematyki wielu osobom kojarzą się z rozwiązywaniem zadań. Owszem praktyka to bardzo ważna sprawa w kwestii zrozumienia zasad, jakimi rządzi się matematyka, jednak nauka matematyki dla dzieci za granica, powinna być również poparta teorią, bez której przecież ani rusz.

Matematyka jest dostepna w pakiecie Polonijka Standard w klasach od 4 do 8. Materiały zostały opracowane przez specjalistów na bazie wytycznych z Ministerstwa Edukacji. Niech nie zmyli Was e-learningowa formuła nauczania w naszej szkole, którą uznajemy w tym przypadku za zaletę. Każdy uczeń ma nieustanny dostęp do materiałów teoretycznych, dlatego może w każdej chwili doczytać wybrane tematy. 

Kto prowadzi zajęcia dla dzieci za granicą?

Pomimo iż Polonijka to szkoła internetowa, staramy się, by nauka tutaj była jak najbardziej zbliżona do tej, z której można korzystać w tradycyjnej szkole podstawowej. To trudne zadanie, któremu sprostać musi przede wszystkim nasza kadra nauczycielska. Wybraliśmy samych doświadczonych pedagogów, którzy każdego dnia dbają o to, by nauka matematyki dla dzieci za granicą była świadczona na jak najwyższym poziomie. Rodzice i dzieci chętnie wyrażają opinie na naszej stronie, dlatego jeżeli ktoś chciałby zasięgnąć opinii od osób, które faktycznie mają styczność z naszymi usługami, zachęcamy do odwiedzenia witryny.   

Jakie podręczniki do nauki matematyki?

Każdy uczeń w Polonijce dostaje dostęp do swojego prywatnego konta na naszej platformie. To tam znajdzie wszystkie pomoce naukowe i materiały szkoleniowe. To szczególnie wygodne, ponieważ nie ma konieczności kupowania dodatkowych podręczników do nauki matematyki dla dzieci za granicą. Wszystkie materiały, którymi dysponuje Polonijka, zostały opracowane przez wybitnych specjalistów w dziedzinie edukacji. Korzystamy z zadań, które wykorzystuje się w najlepszych placówkach w szkole, a to, że taki proces daje efekt, potwierdzają regularnie przeprowadzane testy sprawdzające wiedzę i umiejętności naszych uczniów. 

Jakie są dostępne pomoce naukowe?

Oprócz materiałów szkoleniowych gwarantujemy również wiele innych pomocy naukowych, bez których nauka matematyki dla dzieci za granica nie byłaby możliwa. Oczywiście nie odradzamy korzystania z materialnych przyborów, jednak zwracamy uwagę na fakt, że te osadzone w świecie wirtualnym mogą być dostępne na wyciągnięcie ręki w każdym momencie, co znacznie ułatwia korzystanie z nich.  W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań, zachęcamy do skorzystania z zakładki FAQ, gdzie można znaleźć m.in. odpowiedzi na pytania, które często nurtują naszych użytkowników.

Jak monitorować postępy dziecka?

Podobnie jak w tradycyjnej szkole, w Polonijce nauka matematyki dla dzieci za granicą również przebiega zgodnie z wytycznymi z Ministerstwa Edukacji. Postępy dziecka można monitorować na pasku realizacji. Ta funkcjonalność motywuje do wykonywania kolejnych zadań!

Jak kończy się nauka matematyki dla dzieci za granicą?

W Polonijce oferujemy naukę na poziomie zerówki oraz 8 klas podstawówkowych. Dzieci mogą uczyć się tutaj w trybie podobnym jak w szkole sobotniej, jednak polonijka jest dużo wygodniejsza. Każdy rok edukacji kończy się wystawieniem świadectwa Polonijki. Taki dokument poświadcza opanowanie materiału na danym poziomie, a w dodatku może być podstawą do przyjęcia dziecka do innej szkoły. W tym przypadku wiele zależy od zasad panujących w konkretnej szkole, gdyż to dyrektor ustala, kto zostanie przyjęty do każdej z klas. W Polonijce nie ma tego problemu, gdyż nauka matematyki dla dzieci za granicą przeznaczona jest dla uczniów w różnym wieku. Warto zaznaczyć, że przygotowaliśmy również specjalne materiały dla dzieci obcojęzycznych, które wyjechały jeszcze zanim opanowały język polski. 

Chcesz zapewnić dziecku dostęp do polskiej edukacji za granicą? Zapisz je do Polonijki!