Polska szkoła dla dzieci w Dublinie

Polonijka to międzynarodowa szkoła online, w której mogą uczyć się polonijne dzieci w wieku od 5 do 15 lat. Polonijna Szkoła Podstawowa to namiastka Polski w Twoim domu, która pozwala rozwijać znajomość języka polskiego, poszerzać słownictwo oraz wiedzę o Polsce, jej tradycjach i kulturze.

Edukacja w polonijnej szkole online dla dzieci z Dublina

Polonijka – Polonijna Szkoła Podstawowa umożliwia realizację programu edukacyjnego z polskiej szkoły podstawowej.

Pierwszy etap nauczania obejmuje klasy 1-3. Dzieci uczą się tutaj:

• rozwiązywania podstawowych działań matematycznych

Kolejnym etapem są klasy 4-8, w których pojawia się podział na konkretne przedmioty. W trakcie zajęć młodzież zdobywa wiedzę z zakresu:

•  języka polskiego
  • historii i wiedzy o społeczeństwie
  • przyrody
  • geografii

Polskie zajęcia dla dzieci na emigracji w Dublinie

Internetowa Platforma Edukacyjna, którą Polonijka wykorzystuje do prowadzenia zajęć online, zawiera materiały edukacyjne i scenariusze lekcji. Są na niej również liczne filmy edukacyjne, multimedialne prezentacje, interaktywna tablica, testy online, a także gry, zabawy, konkursy i animacje, które dodatkowo motywują dzieci Polonii do nauki. Dla zainteresowanych rodziców istnieje możliwość przetestowania nauki online przy wykorzystaniu wersji demonstracyjnej Platformy. Wygodnym rozwiązaniem są Webinaria, czyli cotygodniowe zajęcia online z polskimi nauczycielami. Edukacja dla dzieci na emigracji daje okazję do uczestniczenia w lekcji na żywo oraz ugruntowania i uzupełnienia wiedzy z całego tygodnia nauki.

Opis miasta Dublin

Dublin to jednocześnie stolica jak i największe miasto w Irlandii. Położone nad morzem irlandzkim na wschodnim wybrzeżu kraju. Stolica jest najważniejszym ośrodkiem ekonomicznym, administracyjnym, przemysłowym i kulturowym Irlandii. W mieście znajdują się porty: lotniczy i morski.

Dublin ze względu na charakterystyczną atmosferę jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. W mieście zachowało się niewiele zabytków – jednymi z nich są: katedra Kościoła Chrystusowego, Zamek Dubliński, oraz katedra św. Patryka. Dublin może pochwalić się dużą liczbą muzeów i galerii sztuki. Najważniejszymi są oddziały Muzeum Narodowego, które gromadzą wiele cennych zabytków i dzieł sztuki.

Placówki i instytucje w Dublinie ważne dla Polonii

Dublin przewodzi wśród irlandzkich miast nie tylko pod względem wielkości i rozwoju. W stolicy żyje największa w kraju społeczność polska – zgodnie ze statystykami żyje tutaj ponad 35 tysięcy osób z polskim obywatelstwem.

Na terenie miasta Dublin funkcjonują ważne polskie instytucje:

• WGRC – Walkinstown Greenhills Resource Centre
  • Irish Polish Society
  • Polska Federacja Edukacyjna Irlandii – KID
  • CKU – Centrum Konsultacyjno-Terapeutyczne
  • CARP – Community Addiction Response Programme
  • Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny w Dublinie
  • Biblary – Polska Biblioteka w Dublinie

Podaruj swojemu dziecku najpiękniejszy prezent – język polski!

Zapisz się już teraz!