Polonijka to Polonijna Szkoła Podstawowa, prowadzona przez Polonijny Zespół Placówek Oświatowych. Prowadzimy polskie zajęcia internetowe dla dzieci mieszkających za granicą. To idealne rozwiązanie dla polskich rodzin mieszkających za granicą. Edukacja obejmuje dzieci w wieku od 5 do 15 lat. Dostęp do Internetowej Platformy Edukacyjnej pozwala na naukę w dowolnym miejscu i czasie. Platforma to między innymi lekcje prowadzone przez polskich nauczycieli, treści przedstawiające dane zagadnienia, materiały audio, wideo i wiele więcej.
Uczniowie korzystają z Internetowej Platformy Edukacyjnej, gdzie są udostępniane scenariusze lekcyjne. Program został przygotowany przez kadrę polskich nauczycieli. Wszystkie lekcje są zgodne z polską podstawą programową dla danej klasy. Materiały są wzbogacone o interaktywne ćwiczenia multimedialne, co sprawia, że nauka staje się przyjemna. Uczniowie mogą także korzystać z zajęć on-line z polskimi nauczycielami, jak również brać udział w spotkaniach integracyjnych. Prowadzone są Webinaria przedmiotowe dla całych klas. Raz w miesiącu organizowane są także lekcje w grupach 3/5-osobowych – tzw. Wideospotkania. Przez cały rok szkolny nad nauką uczniów czuwa Telefoniczna Pomoc Dydaktyczna, która wspiera rodziców i dziecko w całym procesie nauczania.
Cena zależy od pakietu, który zostanie wybrany. Aktualne ceny pakietów znajdują się na stronie http://sklep.polonijka.edu.pl/pakiety Pakiety różnią się ofertą usług edukacyjnych, dlatego zachęcamy do zapoznania się z ich opisem oraz porównaniem na stronie https://sklep.polonijka.edu.pl/porownaj-pakiety
Dane rodzica wymagane przy rejestracji to imię, adres e-mail i numer telefonu, który pozwala na kontakt naszych pracowników i nauczycieli z rodzicem. Dane dziecka wymagane przy rejestracji to imię, nazwisko i rok urodzenia. Podanie wieku dziecka pozwala na przyporządkowanie ucznia do właściwej klasy.