Aktualności

 • Konkurs!

  05 lutego
  Konkurs!
  Ogłaszamy konkurs “Zacznij od ojczystego”, w którym będziecie mogli promować język polski. Ten konkurs przeznaczony jest zarówno dla miłośników recytacji, jak i dla przyszłych pisarzy. Wybierzcie jedną z dwóch kategorii i nagrajcie siebie, jak recytujecie dowolny polski tekst literacki lub sami napiszcie utwór na temat języka polskiego (forma jest dowolna – wiersz, piosenka, opowiadanie). Na Wasze prace czekamy do 20 lutego! Spośród uczestników zostanie wyłoniony zwycięzca, który otrzyma nagrodę rzeczową. Każdy Uczeń zostanie nagrodzony diamentem na Internetowej Platformie Edukacyjnej! Prace należy przesłać na adres edukacja@pzpo.edu.pl.   Regulamin konkursu dostępny jest  TUTAJ.
 • Zacznij od ojczystego!
  Zacznij od ojczystego! To hasło, które będzie nam towarzyszyć w najbliższych tygodniach.
 • Początki bywają trudne. Ale co zrobić, żeby zniwelować ich wymiar? Można na przykład korzystać z doświadczenia innych osób. Wszystkim rodzicom, którzy zastanawiają się nad nauką z dzieckiem w Polonijce polecamy obejrzenie 3 odcinka z Panią Karoliną i Agatką, które opowiadają o swoich początkach w naszej szkole.
 • Tydzień temu mama Agatki opowiadała o tym, co skłoniło ją do zapisu córki do Polonijki, a tym razem możemy się dowiedzieć, jakie były efekty tej decyzji.
 • Czy można znaleźć lepszą motywację do dalszej pracy niż spotkania z Wami? Dla nas odpowiedź jest oczywista.
 • Koniec roku to doskonały czas na rozliczenie się ze starych postanowień i zaplanowanie nowych na kolejny rok.   Czytać polską lekturę codziennie przez 15 minut, częściej rozmawiać z dziadkami w Polsce, a może nie opuścić żadnego Webinarium? Podzielcie się z nami swoimi planami dotyczącymi nauki po polsku!
 • Malta słynie z przepięknych szopek bożonarodzeniowych, w Szkocji je się „świnki w kocykach”, a na Bermudach 26 grudnia na plaży odbywają się konkursy rzeźb z piasku. Tego wszystkiego i wiele więcej dowiedzieliśmy się od Was.
 • Konkurs!

  12 grudnia
  Konkurs!
  Uwaga konkurs! Zwykle to my dzielimy się z Wami informacjami na temat polskiej kultury i tradycji, dlatego dla odmiany tym razem chcielibyśmy dowiedzieć się czegoś od Was! Jak obchodzone jest Boże Narodzenie w kraju, w którym mieszkasz? Czym różnią się tam święta od tych obchodzonych w Polsce? Która tradycja w kraju Twojego zamieszkania szczególnie Ci się podoba, a nie jest kultywowana w Polsce?
 • Zapraszamy na Świąteczne Webinarium!
  Serdecznie zapraszamy na Webinarium plastyczne 12 grudnia, o godzinie 18:00 czasu polskiego. W trakcie zajęć stworzymy wyjątkowe kartki świąteczne, którymi będziecie mogli obdarować swoich bliskich, np. dziadków mieszkających w Polsce. Samodzielnie zrobiona kartka świąteczna z pewnością sprawi im niesamowitą radość.
 • Mikołajki

  06 grudnia
  Mikołajki
  Dzieci z Holandii podobno mogą cieszyć się prezentami już od wczoraj, a mieszkańcy Włoch będą musieli poczekać na nie aż do 6 stycznia. Co ciekawe, podarków nie dostarcza tam gruby staruszek z białą brodą, a czarownica na miotle.