Aktualności

 • Kolczasty przyjaciel

  13 listopada
  Kolczasty przyjaciel
  Jesienna aura na dobre zagościła w Polsce. W ostatnim czasie nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w zajęciach plastycznych, podczas których stworzyli kartonowe jeże. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ich prac!
 • Wyniki konkursu “11 pytań na 11 listopada”
  Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu zorganizowanego wraz z Fundacją Edukacji Polonijnej.
 • Konkurs z okazji Święta Niepodległości
  Konkurs “11 pytań na 11 listopada” dedykowany jest wszystkim polonijnym dzieciom, które mieszkają za granicą i dotyczy szczególnego dnia – 11 listopada.
 • “Pokażcie swoje języki!” – wyniki konkursu
  W ostatnim czasie w naszej szkole odbył się konkurs z okazji Polonijnego Dnia Dwujęzyczności. Dzieci miały okazję zaprezentować języki, jakimi władają, a przy okazji wykazać się kreatywnością. Jesteśmy pod wrażeniem, bo niektórzy nasi uczniowie mówią w trzech, a nawet czterech językach! Konkurs cieszył się dużą popularnością, a wybór zwycięskich prac był bardzo trudny. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu oraz galerią prac konkursowych.
 • Polonijny Dzień Dwujęzyczności 2019
  Od 2015 roku, zawsze w trzeci weekend października na świecie obchodzony jest Polonijny Dzień Dwujęzyczności (ang. Polish Bilingual Day). W tym roku święto przypadało na dni 19-20.10. 
 • Atlas liści Weroniki

  18 października
  Atlas liści Weroniki
  Czy potrafisz rozpoznać gatunek drzewa, patrząc na jego liście? A może któreś drzewo szczególnie Ci się podoba? Polska jesień słynie z przepięknych, kolorowych liści spadających z drzew. Znamy sposób na to, jak zatrzymać ich wyjątkową urodę, a jednocześnie nauczyć się rozpoznawać gatunki drzew.
 • Uwaga, konkurs!

  16 października
  Uwaga, konkurs!
  Z okazji Polonijnego Dnia Dwujęzyczności, który ma miejsce 19-20 października, przygotowaliśmy dla naszych Uczniów konkurs! Będzie to świetna okazja, aby pokazać innym, jakimi językami się posługujecie.
 • Dzień Nauczyciela

  14 października
  Dzień Nauczyciela
  Dziś, 14 października, jak co roku obchodzimy w Polsce Dzień Nauczyciela.
 • Kolorowy zawrót głowy
  W ostatnią sobotę, 21.09.2019 r. nasi uczniowie brali udział w zajęciach plastycznych, podczas których wykonywali przepiękne prace w barwach polskiej jesieni.
 • Poznajcie jednego z naszych uczniów!
  Przedstawiamy jednego z naszych zdolnych uczniów – Aarona Kleszcza. Chłopiec uczęszcza do stacjonarnej szkoły w Wielkiej Brytanii, a oprócz tego rozpoczął naukę w 1 klasie Polonijki. Wśród szkolnych obowiązków znajduje czas na swoje hobby i sporty, w których osiąga liczne sukcesy.