123, New Lenox Chicago, IL 60606
(123) 456-78-90
 • Polska wróciła na mapę” – przedstawiamy prace z webinarium plastyczego! 

  19 listopada

  Zachęcamy do obejrzenia prac uczniów z ostatniego webinarium plastycznego. Dostajemy od Was wiele sygnałów, że takie zajęcia przypadły Waszym pociechom do gustu, dlatego postaramy się organizować je częściej!  Zachęcamy również do wysyłania prac.

  Czytaj więcej
 • Forum dla rodziców

  14 listopada

  Drodzy Rodzice,

  specjalnie dla Was stworzyliśmy miejsce, w którym macie możliwość porozmawiania ze sobą, zarówno na tematy edukacyjne, jak i te niezwiązane z nauką dzieci. Szkolne Forum Internetowe jest świetnym miejscem do prowadzenia dyskusji oraz wymiany doświadczeń i opinii na temat dwujęzycznego wychowania, życia na emigracji, czy uzyskania odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytanie: Kto z danego kraju również uczy się w Polonijce?

  Czytaj więcej
 • 100 lat Niepodległości – zapraszamy na webinarium!

  10 listopada

  W najbliższą niedzielę wszyscy Polacy będą obchodzić wspaniałą rocznicę – 100 lat Niepodległej Polski. Z tej okazji, w niedzielę 11. listopada o godzinie 17 czasu polskiego zapraszamy na wyjątkowe webinarium, poświęcone obchodom tego święta. Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów gimnazjum oraz klas 4-8 szkoły podstawowej do wzięcia udziału.

  Czytaj więcej
 • Webinarium plastyczne – „Polska wróciła na mapę!”

  10 listopada

  Drodzy uczniowie,
  w najbliższą sobotę 10.11.2018 roku, o godzinie 15:30 polskiego czasu zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium plastycznym, którego motywem przewodnim będzie hasło “Polska wróciła na mapę!”. Z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości przygotujemy piękne biało-czerwone mapy, aby każdy był przygotowany na obchody tego wyjątkowego dnia. Aby móc czynnie brać udział w webinarium będą Wam potrzebne następujące akcesoria:
  – klej
  – kolorowa bibuła marszczona (biała, czerwona, niebieska, zielona i czarna)
  – wydrukowana kartka, służąca jako tło dla prac
  – Oraz oczywiście wydrukowana mapa konturowa Polski, do pobrania w załączniku poniżej

  Pobierz konturową mapę Polski

  Czytaj więcej
 • Świętuj z nami Niepodległość – przedstawiamy Wasze prace!

  08 listopada

  Dzień Niepodległości zbliża się wielkimi krokami, dlatego bardzo się cieszymy się, że tak wiele dzieci przesłało nam swoje prace związane z tym świętem! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz filmów, które pokazują jak ważny jest dzień 11. listopada dla naszych uczniów!

  Czytaj więcej
 • Zdobądź polską flagę i świętuj odzyskanie niepodległości razem z nami!

  29 października

  Niedługo w Polsce obchodzić będziemy 100. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów Polonijki do wspólnego świętowania. Jesteśmy ciekawi, co młodzi Polacy wiedzą o Narodowym Święcie Niepodległości oraz jak celebrują to jedno z najważniejszych wydarzeń państwowych. Zachęcamy do przesyłania prac, które pozwolą nam wspólnie z Wami przeżywać te podniosłe chwile. Sposobów, w jaki Twoje dziecko może wyrazić swoje przywiązanie do Ojczyzny jest wiele:

  • Narysuj, z czym kojarzy Ci się Polska.
  • Opisz w liście, dlaczego Polska jest dla Ciebie ważna.
  • Napisz definicję „niepodległości”.
  • Zaśpiewaj hymn Polski lub powiedz wierszyk i wyślij nam nagranie.
  • Sami z dzieckiem zdecydujcie, która forma pracy będzie najlepszym środkiem wyrazu jego uczuć do Polski. Każdy uczestnik otrzyma polską flagę, dlatego prosimy o dołączenie do pracy adresu, na który będziemy mogli wysłać przesyłkę.

  Na prace czekamy do 29.10.18r.

  Czytaj więcej
 • Dodatkowy termin Webinarium dla uczniów zerówki!

  08 października

  Dodaliśmy dodatkowe spotkania – Webinaria dla uczniów zerówki. Od 13.10 będziemy spotykać się w każdą sobotę o godzinie 20:30 oraz w niedzielę o godzinie 12:30. Czekamy na Was!

  Czytaj więcej
 • Poznajmy się bliżej!

  04 października

  Wierzymy, że za każdym uczniem Polonijki kryje się  niepowtarzalna historia jego przygody z językiem polskim. Jesteśmy ciekawi, z jakimi wyzwaniami mierzycie się w trakcie roku szkolnego, które aplikacje Internetowej Platformy Edukacyjnej przynoszą Wam najwięcej radości i jaki jest Wasz przepis na efektywną naukę z Polonijką, dlatego otwieramy cykl wywiadów z naszymi uczniami.

  Czytaj więcej
 • Wprowadzamy webinaria z matematyki!

  26 września

  W związku z dużym zainteresowaniem, od tego roku będziemy prowadzić webinaria matematyczne dla naszych uczniów.
  Zajęcia będą odbywać się raz w miesiącu.
  Pierwsze spotkania z nauczycielami już w nadchodzącą  niedzielę (30.09).

  Harmonogram zajęć dla poszczególnych klas:

  Klasa 4 – niedziela godz. 9:00
  Klasa 5 – niedziela godz. 10:15
  Klasa 6 – niedziela godz. 11:30
  Klasa 7 – niedziela godz. 13:00
  Klasa 8 – ziela godz. 14:15

  Powyższe godziny obowiązują według czasu polskiego.

  Czytaj więcej
 • Poznajcie Polę i Jasia!

  24 września

  Przewodnik w podróży jest niezbędny. Nawet, jeśli jest to tylko wirtualna podróż po edukacyjnym świecie. Polonijka ma aż dwóch mentorów, którzy będą Wam towarzyszyć w nauce przez cały rok szkolny.

  Czytaj więcej
 • Piąty odcinek z cyklu „Oliwia i jej mama opowiadają o nauce w Polonijce”.

  20 września

  Wiemy, że wielu z Was z niecierpliwością czeka na weekendowe spotkania z nauczycielami.

  Czytaj więcej
 • Konkurs: „Uczę się z Polonijką”

  19 września

  Mamy zaszczyt ogłosić, że zwyciężczynią konkursu „Uczę się z Polonijką” została Marysia Wróblewska!

  Czytaj więcej
 • Czwarty odcinek z cyklu „Oliwia i jej mama opowiadają o nauce w Polonijce”.

  18 września

  Najlepszy sposób na naukę języka polskiego to… no właśnie, co? Wiemy, że wśród naszych podopiecznych są wzrokowcy, słuchowcy i kinestetycy, dlatego na Internetowej Platformie Edukacyjnej znajdują się materiały dopasowane do każdego typu ucznia.

  Czytaj więcej
 • Trzeci odcinek z cyklu „Oliwia i jej mama opowiadają o nauce w Polonijce”

  11 września

  Elastyczność czasowa to największa zaleta Polonijki. Wystarczy dostęp do Internetu i możesz uczyć się, kiedy chcesz i ile chcesz.

  Czytaj więcej
 • Drugi odcinek z cyklu „Oliwia i jej mama opowiadają o nauce w Polonijce”

  08 września

  Żeby porozmawiać z dziadkami z Polski”, „aby nie bać się powrotu do polskiej szkoły”, „żeby poznać kraj rodzinny mamy”… Każdy z tych powodów jest dobry, aby rozpocząć naukę w Polonijce.

  Czytaj więcej
 • Konkurs: „Uczę się z Polonijką”!

  07 września

  UCZĘ SIĘ Z POLONIJKĄ

  W samochodzie? Na hamaku? A może w parku? Dzięki nieograniczonemu dostępowi do Internetowej Platformy Edukacyjnej, nauka z Polonijką możliwa jest w każdym z tych miejsc. Chcielibyśmy poznać Twoje ulubione miejsce do nauki, dlatego zachęcamy do udziału w konkursie.

  Czytaj więcej
 • Polonijka w Halo Polonia!

  06 września

  Wywoływanie do odpowiedzi i sprawdzenie wiedzy to domena nauczycieli. Jednak tym razem  to nasi belfrzy znaleźli się w krzyżowym ogniu pytań prowadzącej program Halo Polonia!

  Czytaj więcej
 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  01 września

  Dzisiaj o godzinie 15.00  odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego.

  Czytaj więcej
 • Już niedługo rozpoczęcie roku szkolnego!

  31 sierpnia

  Polonijka łączy dzieci z najdalszych zakątków świata! Specjalnie dla Was organizujemy wirtualne rozpoczęcie roku, dzięki czemu wszyscy poczujemy prawdziwą atmosferę polskiej szkoły i usiądziemy w naszych wirtualnych ławkach. 👧👦

  Czytaj więcej

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem danych osobowych jest Polonijny Zespół Placówek Oświatowych z siedzibą w Nowym Targu, prowadzony przez BW Edukacja spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Krakowie. Sekretariat administratora znajduje się w Krakowie, przy ulicy Szlak 20/7, 31-153 Kraków, telefon: +48 123 502 890, adres e-mail: sekretariat@polonijka.edu.pl, adres e-mail inspektora ochrony danych osobowych: kontakt@kancelariatusinski.pl.

Przetwarzanie odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO) jako niezbędne do realizacji naszego prawnie uzasadnionego celu, którym jest udzielenie odpowiedzi na pytanie dotyczące prowadzonej przez nas działalności.

Z uwagi na korzystanie przez administratora z poczty elektronicznej „Google mail”, dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy firmie Google Inc. z siedzibą w USA oraz do innych państw trzecich, w których działają podmioty, z których usług korzysta Google podczas przetwarzania danych osobowych. Przetwarzanie danych osobowych w państwach trzecich odbywa się w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych, zatwierdzone przez Komisję Europejską, dostępne pod adresem: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/HTML/?uri=CELEX:32010D0087&from=EN.

Dane osobowe będą przetwarzane przez czas trwania korespondencji, w ramach której udzielać będziemy odpowiedzi na Twoje pytania i przedstawiać nasze oferty, do chwili jej wyraźnego zakończenia lub wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania.

Przysługuje Ci prawo dostępu do treści danych osobowych oraz żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych).

Z uwagi na fakt, że Twoje dane osobowe udostępnione w niniejszym formularzu przetwarzamy na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu, przysługuje Ci prawo do wniesienia w dowolnym momencie sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Twoją szczególną sytuację. Możesz je zrealizować przesyłając wiadomość pocztą elektroniczną lub tradycyjną na wskazane wyżej adresy do korespondencji.

Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do uzyskania odpowiedzi na zadawane pytania.