Aktualności

 • Kalendarz szkolny

  05 września
  Kalendarz szkolny
  Bez dobrej organizacji z nauką ani rusz, dlatego zachęcamy do zapoznania się z tegorocznym kalendarzem szkolnym:)
 • Rozpoczynamy rok szkolny 2020/2021!
  Wakacje to wspaniały czas i nikt nie lubi, kiedy się kończą. My jednak zawsze z podekscytowaniem czekamy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. W końcu każdy rok szkolny obfituje w niezapomniane wrażenia. Jesteśmy pewni, że tak będzie i tym razem;) Jak zwykle mamy dla Was garść nowości na platformie, ale tym będziemy się chwalić już nieco później. Na razie cieszymy się perspektywą, że przez najbliższe 10 miesięcy  będziemy wspólnie uczyć się języka polskiego. Jest nam bardzo miło, że wiele osób zdecydowało się kontynuować swoją edukacyjną przygodę. Równie mocno raduje nas fakt, że do grona zadomowionych uczniów dołączyły nowe osoby:) Mamy nadzieję, że najbliższy rok szkolny będzie dla Was podróżą edukacyjną pełną zabawy i obfitującą w wiedzę. Trzymamy za Was kciuki Kochani! Powodzenia:) Zespół Polonijki
 • Egzaminy on-line

  17 lipca
  Egzaminy on-line
  Kochani! Pamiętajcie, że do 31 lipca 2020 możecie sprawdzić swoją wiedzę podczas egzaminu on-line na Internetowej Platformie Edukacyjnej. Egzaminy nie są obowiązkowe, ale to świetna okazja do zweryfikowania wiedzy 😉 – Aby rozpocząć egzamin, należy wybrać podzakładkę „Egzaminy on-line”, przycisk „Przejdź do egzaminów”, a następnie opcję „Napisz”, która powinna być dostępna przy każdym aktywnym teście – Po uzyskaniu satysfakcjonującego wyniku, możecie wygenerować i wydrukować Świadectwo PZPO. Dokument będzie dostępny w podzakładce „Wydrukuj świadectwo”, w zakładce „Egzaminy on-line” – Jeśli chcecie otrzymać świadectwo pocztą tradycyjną, pamiętajcie o wypełnieniu formularza
  POWODZENIA!
 • Konkurs z diamentami rozstrzygnięty!
  Wiemy, że nic tak nie zachęca do nauki, jak odpowiednia motywacja. Nasz autorski system motywacyjny polegający na zbieraniu diamentów po raz trzeci dobiegł końca. Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i przez cały rok sumiennie opanowywali kolejne partie materiału. Dla nas wszyscy jesteście zwycięzcami przez duże Z:) Poniżej przedstawiamy listę osób, które danej klasie zebrały największą pulę diamentów. Skontaktujemy się z Wami mailowo w celu wyboru nagrody. A wszystkich, którym niewiele zabrakło do uzyskania głównej nagrody, zachęcamy do wzięcia udziału w wyzwaniu w przyszłym roku szkolnym:)
 • Zapraszamy na Akademię Zakończenia Roku Szkolnego!
  Drodzy Uczniowie, z przykrością stwierdzamy, że rok szkolny dobiega końca😇. Jesteśmy jednak pewni, że po upragnionym wypoczynku wrócicie do nas pełni energii i zapału do dalszej nauki. Podsumujmy ten rok wspólnie!🎓Przypominamy, że uroczysta Akademia kończąca rok szkolny odbędzie się w dwóch terminach. Aby wziąć udział, należy się zarejestrować: 27 czerwca (sobota) godz. 19:30 https://pzpo300.clickmeeting.com/435236294/register 28 czerwca (niedziela) godz. 10:30 https://pzpo300.clickmeeting.com/159126716/register Kto będzie z nami na żywo?
 • “Zdolna i zdalna szkoła”, czyli Pani Dominika o tym, dlaczego Polonijka powinna być inspiracją dla zagranicznego szkolnictwa
  O tym, że pandemia zaskoczyła szkolnictwo na całym świecie nie trzeba chyba dużo pisać. Warto jednak przeczytać, jak konkretne kraje poradziły sobie w sytuacji zmierzenia się ze zdalnym nauczaniem i jakie refleksje na ten temat mają rodzice uczniów Polonijki. Pani Dominika napisała bardzo ciekawy artykuł, który wyjaśnia, dlaczego doświadczenie naszej szkoły on-line może być inspiracją dla zagranicznych ośrodków edukacji:) Zapraszamy do lektury: https://panidominika.de/2020/06/zdalna-polska-szkola-czyli-czego-niemcy-moga-uczyc-sie-od-polakow/.
 • Wielkie Dyktando dla Polonii za nami!
  Kochani! Za nami pierwsze Wielkie Dyktando dla Polonii. Cieszymy się, że zechcieliście wspólnie z nami świętować Dzień Polonii i Polaków za granicą. W dyktandzie udział wzięło ponad 300 osób. To niesamowite wyróżnienia dla nas. Jesteśmy dumni, że to właśnie taką formą aktywności zdecydowaliście się uczcić ten ważny dla całej Polonii dzień:)
 • “Polska w moim domu”- wyniki konkursu
  Za nami rozstrzygnięcie konkursu “Polska w moim domu”. Swoimi pracami udowodniliście, że w większości polonijnych domów polskie aspekty są mocno widoczne. Bardzo nas to cieszy. Jesteśmy z Was niesamowicie dumni. Dostaliśmy od Was zdjęcia, filmy i naprawdę piękne prace .
 • #3MAJ SIĘ!

  30 kwietnia
  #3MAJ SIĘ!
   Kochani! Majówka zbliża się wielkimi krokami. Będzie inna niż zwykle, ale nie poddajemy się – chcemy zachęcić was do dzielenia się ze światem waszymi marzeniami, pomysłami, a przede wszystkim – dobrą energią!  Niektórzy z Was już to zrobili, zobaczcie:)
 • Leo zajął II miejsce!
  Z okazji obchodzonego dziś Światowego Dnia Ziemi pragniemy pogratulować sukcesu Leo! Uczeń klasy drugiej zdobył drugie miejsce w konkursie “Prezent dla Planety”.