Czy należy uczyć się języka Polskiego przebywając za granicą?

Ze względu na fakt, że nauka języków jest dla dzieci o wiele łatwiejsza niż dla dorosłych, warto już od najmłodszych lat zadbać o rozwój językowy swoich pociech. Bardzo ważne, aby również na emigracji przekazywać i podtrzymywać polskie tradycje i kulturę, a także pielęgnować język polski.

Jakie są możliwości nauki?

Nie da się ukryć, że dostęp do polskiej edukacji może być bardzo utrudniony mieszkając w różnych miejscach na świecie. Dla przykładu Polak mieszkający w Rotherham może zapisać swoje dziecko do szkoły sobotniej, jednak nie da się ukryć, że uczniowie mogą się szybko zniechęcić do takiego sposobu nauki – chodzenie do szkoły w weekendy może stać się przymusem i przykrą koniecznością, a to skutecznie zniechęca do przyswajania wiedzy. Inną opcją jest rozmawianie w domu ze swoimi dziećmi po polsku. Ta metoda, choć godna pochwały, często jest niewystarczająca do poznania języka polskiego. Czy są więc inne, skuteczne możliwości?

Polonijka – cząstka Polski w Twoim domu

Jedną z nich oferuje Polonijka – Polonijna Szkoła Podstawowa online. Szkoła przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 5 do 15 lat, a nauka odbywa się poprzez Internetową Platformę Edukacyjną – dzięki temu dziecko nie jest zobowiązane do uczenia się w określonym czasie, lecz może zrobić to w dowolnym miejscu i dogodnym dla niego momencie. Na platformie znajdują się różnego rodzaju materiały dydaktyczne, prezentacje i scenariusze lekcji. Wszystkie lekcje zostały starannie i pieczołowicie opracowane przez doświadczonych nauczycieli i są zgodne z polską podstawą programową.

Jak Polonijka może pomóc Tobie i Twojej rodzinie?

Dzięki nauce w Polonijce Twoje dziecko będzie miało szansę na opanowanie szerokiego słownictwa, zasad gramatyki oraz ortografii. Zostanie mu przekazana wiedza z różnych dziedzin, między innymi z historii oraz geografii Polski. Oprócz polskich pedagogów, którzy realizują z uczniami polski program dydaktyczny Polonijka proponuje również udział w wielu grach i zabawach, które łącząc naukę z zabawą pomagają dziecku w poznaniu i zrozumieniu polskich tradycji, kultury i obyczajów. Nie czekaj i zapewnij swojemu dziecku polską edukację! Zapisz się już teraz!