Dlaczego warto uczyć się języka polskiego mieszkając w Stanach Zjednoczonych? Co to jest dwujęzyczność i jakie są jej zalety? Jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki języka polskiego?

Co oferuje dziecku dwujęzyczność?

Oczywistym atutem dwujęzyczności jest umiejętność biegłego komunikowania się w dwóch językach, jednak to nie wszystkie jej zalety. Dziecko dwujęzyczne rozwija się szybciej niż jego rówieśnicy, którzy mówią tylko w jednym języku. Warto również wspomnieć, że osoba, która posługuje się dwoma językami jest bardziej kreatywna, cechuje się nieszablonowym myśleniem, a także rozwija zdolność empatii. Nauka drugiego języka wpływa na rozwój intelektualny dziecka, poszerzenie horyzontów oraz zdobywanie wiedzy. Jednak jak skutecznie nauczyć dziecko mówić w dwóch językach?

Polonijka – namiastka Polski w Twoim domu

Z pomocą przychodzi Polonijka – Polonijna Szkoła Podstawowa online. Polonijka to innowacyjne rozwiązanie, przeznaczone dla dzieci w wieku 5-15 lat, które skutecznie pomaga w poznaniu języka polskiego, a także historii, kultury, czy geografii Polski. Dzięki nowoczesnym metodom nauki Polonijka jest idealnym wyborem, aby rozwinąć zdolności językowe, wzbogacić słownictwo, czy poznać swoją ojczyznę. Fakt, że Polonijka jest szkołą online sprawia, że śmiało można ją określić mianem polskiej szkoły w USA.

Nauka to przyjemność

Nauka w Polonijce odbywa się poprzez Internetową Platformę Edukacyjną. Platforma oferuje liczne repetytoria, scenariusze lekcji i poradniki nauki, które bardzo pomagają w skutecznej nauce. Uczniowie mogą korzystać również z dodatkowych pomocy naukowych, takich jak filmiki edukacyjne, prezentacje multimedialne, a także gry i zabawy, dzięki czemu nauka w szkole się jest bardzo skuteczna i efektywna, a co najważniejsze – dziecko nie jest nią znudzone.

Polscy nauczyciele

Dzięki nauce w Polonijce każde dziecko ma dostęp do webinariów – interaktywnych lekcji online z polskimi nauczycielami. Webinaria wzbogacone są o różnego rodzaju gry, zabawy, prezentacje oraz filmy. Dodatkową motywacją dla dzieci są nagrody i niespodzianki, które uczniowie otrzymują za angażowanie się w konkursy i zadania dodatkowe, a także za dobre wyniki w nauce. Chcesz, żeby Twoje dziecko miało regularny kontakt z językiem polskim? Mogło poznać kulturę i tradycję swojej Ojczyzny? Znało i rozumiało polską gramatykę i ortografię? Zapisz się się do Polonijki i podaruj dziecku najpiękniejszy prezent – język ojczysty!