Partnerzy

DobraPolskaSzkola.com – portal informacyjno – edukacyjny z Nowego Jorku skierowany do polonijnych rodziców i nauczycieli, animatorów kultury, promotorów nowoczesnej edukacji, wszystkich zainteresowanych tematyką szkolnictwa zarówno w USA, jak i w innych krajach świata, w których zamieszkują Polacy. Portal poświęca bardzo wiele miejsca zagadnieniom dwujęzyczności i promowania komunikacji w ojczystym języku wśród polskich rodzin. Strona jest również platformą wymiany doświadczeń nie tylko osób związanych z edukacją, ale również polonijnych artystów, dziennikarzy i pomysłodawców lokalnych inicjatyw. Strona jest prowadzona w ramach Fundacji Dobra Polska Szkoła z Nowego Jorku.
Polska Szkoła Muzyczna w Londynie powstała we wrześniu 2017 roku. W ofercie szkoły znajduje się aż 7 sekcji muzycznych, a szkoła posiada dwie placówki w Londynie. Drzwi szkoły otwarte są dla wszystkich w każdym wieku. Więcej informacji na temat szkoły można znaleźć na www.psmlondyn.com
Pools Podium – „Scena Polska” działa w Holandii od 1992 roku. Celem fundacji jest upowszechnianie szeroko pojętej kultury polskiej poprzez organizowanie w Holandii ambitnych imprez kulturalnych, zwłaszcza przedstawień teatralnych i pokazów filmowych, z udziałem najwybitniejszych polskich artystów. Od 1995 roku wydawane jest również pismo „Scena Polska”, aby rozwijać wrażliwość na kulturę i pielęgnować język polski. Zapraszamy na www.poolspodium.org
mgr Kamila Wilkosz (http://www.logopedalondyn.co.uk/ )- logopeda i nauczyciel. Od 10 lat prowadzi terapię mowy dzieci dwujęzycznych w Londynie. Pracuje w dwóch językach, polskim i angielskim. Kieruje zespołem terapeutów „Target – Logopeda Londyn”, specjalizujących się w terapii dzieci dwujęzycznych z różnymi trudnościami, m.in. opóźnionym rozwojem mowy, wadami wymowy, autyzmem, dysleksją. Pani Kamila jest logopedą z podwójnymi kwalifikacjami, uzyskanymi w Polsce oraz w Wielkiej Brytanii. Prowadzi blog o zagadnieniach związanych z dwujęzyczną logopedią oraz fanpage na Facebooku oraz konsultacje logopedyczne w systemie online dla rodzin dwujęzycznych.
Fundacja Edukacji Polonijnej (https://polonia.edu.pl/ ) – powstała z inicjatywy szkół oraz organizacji polonijnych jako odpowiedź na rosnącą liczbę polskich dzieci wychowujących się poza ojczyzną. W szczególności skupia się na wspieraniu działań mających na celu wypracowanie korzystnych zmian prawnych, ułatwiających polonijnym dzieciom dostęp do nauki w polskim systemie nauczania. Fundacja udzielamy informacji na temat możliwych form edukacji dla dzieci Polaków przebywających na emigracji. Promuje używanie języka ojczystego wśród polskiej społeczności za granicą. Dąży do tego, by polskie dzieci przebywające za granicą, mogły uczyć się w swoim ojczystym języku.