Polska szkoła dla dzieci w Japonii

Wychowanie i nauka dziecka mieszkając w kraju takim jak Japonia, daleko poza granicami Polski na pewno nie jest łatwym zadaniem. Co więcej stanowi wyzwanie dla każdego rodzica, który chce, aby jego pociecha umiała język polski, znała i kultywowała tradycje wyniesione z ojczystego kraju.

Nauka języka polskiego zagranicą

Niezwykle ważne jest, aby dziecko już od najmłodszych lat uczyło się drugiego języka. Wynika to z faktu, że dzieci znacznie szybciej niż dorośli chłoną wiedzę, a nauka języka obcego dodatkowo przekłada się na rozwój intelektualny dziecka, wzrost kreatywności oraz zdolności pamięciowe. Co równie ważne, dziecko dzięki nauce drugiego języka może stać się dwujęzyczne.

Jakie są zalety dwujęzyczności?

Pierwsza, najważniejsza, która od razu nasuwa się na myśl – perfekcyjna znajomość dwóch języków, dzięki czemu dziecko nie ma problemów w porozumiewaniu się z innymi osobami z danego kraju. Ponadto osoby dwujęzyczne często mogą się pochwalić wyższymi wynikami testów na inteligencję od osób mówiących tylko w jednym języku. Co więcej, dwujęzyczność wpływa na rozwój emocjonalny dziecka – poznawanie nowej, obcej kultury pomaga w kształtowaniu się tożsamości i poczucia przynależności, co przekłada się na rozumienie i szanowanie osób z innych kręgów kulturowych.

Skuteczna nauka języka polskiego (obcego)

Rodzice wychowujący dzieci zagranicą często uważają, że rozmawianie w języku polskim w domu wystarcza do skutecznej nauki. Jest to jednak błędne myślenie, a żeby nauka przyniosła pozytywne efekty najlepiej zaufać pewnemu i sprawdzonemu rozwiązaniu. Takim rozwiązaniem jest Polonijka – Polonijna Szkoła Podstawowa online, przeznaczona dla dzieci w wieku 5-15 lat. Nauka w Polonijce odbywa się poprzez nowoczesną Internetową Platformę Edukacyjną, co sprawia, że cały proces nauki jest nie tylko niezwykle efektywny i ciekawy, ale również zapewnia pełną elastyczność – dziecko może się uczyć w dowolnym miejscu i czasie, gdy tylko będzie miało wolny czas. Nie zwlekaj – zapewnij swojemu dziecku dostęp do polskiej edukacji! Zapisz się już teraz!