Polskie nauczanie dla dzieci za granicą

Nauczanie w Polonijce – Polonijnej Szkole Podstawowej dla dzieci Polonii w wieku od 5 do 15 lat to doskonały sposób na zdobycie niezbędnej wiedzy o polskim kraju, rozwinięcie znajomości języka polskiego oraz poszerzenie słownictwa.

Nauka odbywa się za pośrednictwem Internetowej Platformy Edukacyjnej, na której znajdują się wszelkie potrzebne prezentacje, czy materiały, a także scenariusze lekcji.

Uczniowie Polonijki pod koniec każdego tygodnia mogą za darmo uczestniczyć w spotkaniach online z polskim nauczycielem przez internet.

Jest to wyśmienita okazja dla uczniów na powtórzenie materiału i utrwalenie przyswojonej wiedzy.

Edukacja dla polskich dzieci w Wielkiej Brytanii

Internetowa Platforma Edukacyjna zawiera liczne materiały edukacyjne oraz scenariusze lekcyjne, zamieszczane na bieżąco przez nauczycieli. Oprócz materiałów dydaktycznych, na platformie można znaleźć również liczne filmy edukacyjne, multimedialne prezentacje, interaktywną tablicę, testy online, a także gry i zabawy, które urozmaicają polskie zajęcia dla dzieci na emigracji.

Polonijkowa edukacja dla dzieci na emigracji opiera swój program na podstawie programowej obowiązującej w polskich szkołach.

Pierwszy etap nauczania obejmuje klasy 1-3 szkoły podstawowej. Na tym poziomie dziecko opanowuje umiejętności:

Kolejnym etapem są klasy 4-8, w których obowiązuje podział na konkretne przedmioty. W trakcie nauki polonijne dzieci przyswajają wiedzę z zakresu:

•  języka polskiego
  • przyrody
  • historii i społeczeństwa

Opis Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania to jest państwem leżącym w Europie Zachodniej, a w jego skład wchodzą: Anglia, Walia, Szkocja oraz Irlandia Północna. Stolicą państwa jest Londyn, a granica z Irlandią jest jedyną granicą lądową Zjednoczonego Królestwa.

Wielka Brytania to kraj wysoko rozwinięty, mający duże wpływy w ekonomii, kulturze, nauce i na międzynarodowej scenie politycznej. W ujęciu globalnym, brytyjska gospodarka znajduje się w czołówce. Największy udział w PKB wyspiarskiego kraju mają usługi bankowe i ubezpieczeniowe.
W Zjednoczonym Królestwie można znaleźć wiele ciekawych i wartych zwiedzenia obiektów, m.in.:

• Big Ben
  • Stonehenge
  • Tower Bridge
  • Muzeum Brytyjskie
  • Katedra św. Pawła w Londynie
  • Hyde Park
  • Park Narodowy Lake District
  • Grobla Olbrzyma
  • Buckingham Palace
  • Tower of London
  • Zamek Windsor
  • oraz wiele innych.

Polonia w Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii żyje ponad 66 milionów ludzi, w tym blisko milion Polaków. Największe skupiska polonii można znaleźć w: Birmingham, Bradford, Edynburg, Glasgow, Londynie, Manchesterze oraz Peterborough.

Ważne ośrodki polonijne:

• Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie