Nauka geografii dla dzieci za granicą

Nauka geografii dla dzieci za granicą

Dzieci polonijne rozsiane są po całym świecie, ale bardzo często nie mają świadomości tego, jak wiele kilometrów dzieli je od ojczyzny, jakie jeszcze kraje znajdują się na globie, czy chociażby co jest stolicą kraju, w którym mieszkają. Nauka geografii dla dzieci za granicą to nie tylko szansa na poznanie tych wszystkich faktów, ale również okazja do kontynuacji edukacji w języku polskim, z którym bardzo często nie ma się styczności podczas życia codziennego. Polonijka to platforma do nauki, w której mogą uczyć się dzieci od 5 do 15 lat. Przyjmujemy uczniów o różnym poziomie zaawansowania i dbamy o to, by ich rozwój dydaktyczny przebiegał w tempie zgodnym z wytycznymi podanymi przez Polskie Ministerstwo Edukacji.

Jak prowadzone są zajęcia z geografii dla dzieci?

Zajęcia z geografii dostępne są w wybranych klasach w pakiecie Polonijka Mini i Polonijka Standard. Nauka geografii dla dzieci za granicą odbywa się tutaj na podstawie materiałów szkoleniowych opracowanych przez naszych nauczycieli. Dodatkowo każde dziecko ma szansę na indywidualne konsultacje z nauczycielem. Taka formuła nauki dla dzieci za granicą jest nie tylko bardzo wydajna, ale i wygodna dla użytkowników. Do panelu dostęp można uzyskać z dowolnego miejsca, a lekcje odbywają się o wyznaczonych porach.

Kto prowadzi zajęcia z geografii dla dzieci?

Głównym celem, który przyświeca naszej działalności, jest świadczenie usług edukacyjnych na wysokim poziomie. To właśnie dlatego nasza kadra to grono wykwalifikowanych pedagogów, wśród których znajdziemy tylko specjalistów w swoich dziedzinach. Warto zaznaczyć, że nasi nauczyciele prowadzą także dodatkowe webinaria otwarte, na których dzieci mogą m.in. rozwijać swoje umiejętności plastyczne. 

Jaka jest forma kontaktu dla dzieci za granicą?

Każdy, kto otrzyma dostęp do panelu, może na bieżąco kontaktować się z naszymi pracownikami. Oprócz tego istnieje również możliwość kontaktu mailowego lub przez telefon. Odpowiedzi na różnego rodzaju pytania dotyczące tego, jak przebiega nauka geografii dla dzieci za granicą, można szukać również w zakładce FAQ, w której przygotowaliśmy wyjaśnienia wszystkich kwestii, które do tej pory nurtowały naszych użytkowników. 

Jakie podręczniki dla dzieci do nauki geografii?

Bardzo wygodną opcja jest to, że w Polonijce nauka geografii dla dzieci za granicą przebiega w całości w obrębie platformy internetowej. Każdy z użytkowników otrzymuje swoje dedykowane konto i to właśnie tam dostępne są wszystkie materiały szkoleniowe oraz pomoce naukowe. Podręczniki zostały dopasowane do poziomu obowiązującego na poszczególnych stopniach. Staramy się, by nauka geografii dla dzieci za granicą przebiegała w Polonijce w porównywalnych warunkach jak te, które oferuje tradycyjna polska szkoła.    

Czy nauczyciel udziela konsultacji z geografii?

Jednym z atutów wyróżniających Polonijkę – polską szkołę podstawową jest bez wątpienia fakt, że tutaj lekcje odbywają się z realnymi nauczycielami. Każdy z uczniów podczas nauki geografii dla dzieci za granicą ma okazję na kontakt z prawdziwym człowiekiem, a nie tylko poruszanie się w obrębie panelu. Taka formuła stwarza warunki porównywalne do tych obowiązujących w szkołach sobotnich, co znacznie pomaga w nauce. 

Czy dziecko może zdawać egzamin z geografii za granicą?

Nauka w Polonijce jest doskonałym przygotowaniem do różnego rodzaju egzaminów, które dzieci będą musiał zdać np. na koniec podstawówki. Wszyscy rodzice, którzy planują powrót do polskiej szkoły powinni rozważyć zapisy dziecka do platformy takiej, jak Polonijka. To nie tylko szansa na regularne przyswajanie materiału, ale także możliwość nauki w języku polskim, którego bardzo często brakuje na obczyźnie. Nauka geografii dla dzieci za granica przebiega u nas porównywalnym torem, jak ta w tradycyjnej szkole, a co za tym idzie, stwarza szanse na zaliczenie wszystkich poziomów edukacji przewidzianych przez polską podstawę programową. 

Czym kończy się nauka geografii dla dzieci za granicą?

Każde dziecko, które ukończyło naukę geografii dla dzieci za granicą, powinno mieć wiedzę na poziomie przewidzianym przez zasady wyznaczane w Ministerstwie Edukacji, a zatem być gotowe do kontynuowania nauki na konkretnych poziomach. 

Chcesz zapewnić dziecku dostęp do polskiej edukacji za granicą? Zapisz je do Polonijki!