Polska szkoła dla dzieci w Nowym Jorku

Nowy Jork to zdecydowanie jedno z najpopularniejszych miast w Stanach Zjednoczonych. Jak się często okazuje, jest to również destynacja Polaków, którzy postanowili na stałe osiedlić się na zachodzie. Polonijka to polska szkoła dla dzieci w Nowym Jorku, która pozwoli dzieciom polonijnym na naukę w języku ojczystym oraz dostęp do zajęć zgodnych z polską podstawą programową.

Kto prowadzi zajęcia w polskiej szkole w Nowym Jorku?

Staramy się by program nauczania w Polonijce, był jak najbardziej zbliżony do lekcji, na które dzieci mogłyby uczęszczać w Polsce. To właśnie dlatego nasza kadra nauczycieli to starannie wyselekcjonowane grono pedagogów Polaków, którzy przepracowali już długie lata w szkołach podstawowych i gimnazjach. Nasi uczniowie i ich rodzice wyrażają pozytywne opinie o poziomie nauczania, jak i samej formule, w której prowadzone są zajęcia. To może sugerować, że nasza polska szkoła podstawowa w Nowym Jorku to właściwa instytucja na właściwym miejscu.

Dla kogo przeznaczona jest polska szkoła podstawowa?

Polska szkoła dla dzieci w Nowym Jorku to wirtualna placówka, w której mogą uczyć się dzieci w wieku od 5 do 15 lat. Dodatkowym atutem naszej szkoły jest fakt, że program nauczania został przystosowany zarówno dla dzieci, które jeszcze nigdy nie miały styczności z językiem polskim, jak i tych, chcących kontynuować naukę. Wybór zajęć w języku polskim szczególnie zaprocentuje w przypadku dzieci, które w przyszłości planują powrót do polskiej szkoły. Takie rozwiązanie pozwoli na płynną zmianę szkoły i oszczędzi problemów z adaptacją.

Jak wyglądają zajęcia w polskiej szkole dla dzieci w Nowym Jorku?

Jeśli chodzi o formułę nauki, to polska szkoła dla dzieci w Nowym Jorku Polonijka jest bardzo podobna do szkoły sobotniej. Jednak w tym przypadku zajęcia nie muszą odbywać się w weekendy. Polska szkoła podstawowa w Nowym Jorku zapewnia specjalną formę zajęć, która sprawia, że można dowolnie dopasować grafik. O tym, że takie rozwiązanie sprawdza się doskonale, mogą świadczyć chociażby pozytywne opinie samych uczniów, którzy pochlebnie wyrażają się zarówno na temat lekcji, jak i nauczycieli, którzy je prowadzą.

Ile kosztuje nauka w polskiej szkole?

Z usług Polonijki korzystać można w kilku pakietach. Polska szkoła dla dzieci w Nowym Jorku Polonijka w ramach poszczególnych pakietów zapewnia dostęp do scenariuszy zajęć z edukacji wczesnoszkolnej, telefoniczną pomoc dydaktyczną dla dzieci, jak również dostęp do szerokiej oferty webinariów i warsztatów, które regularnie odbywają się w obrębie naszej platformy.

Polonia w Nowym Jorku

Stany Zjednoczone, pomimo iż ten kraj od Polski dzieli całkiem spora odległość, są destynacją bardzo chętnie wybieraną przez wszystkich Polaków. Ci muszą pamiętać, że Polska szkoła podstawowa w Nowym Jorku będzie szczególnie ważna dla ich dzieci, które bardzo często nie mają innej okazji, by mieć styczność z językiem polskim. Pamiętajmy, że niezależnie od tego, czy używamy języka polskiego, czy też nie jest to jeden z tych symboli narodowych, z którym bez wątpienia powinien obcować każdy Polak. To właśnie dlatego Polonijna szkoła dla dzieci w Nowym Jorku jest tak ważna. Aktualnie trwają zapisy na nadchodzący semestr, dlatego warto zainteresować się nimi już teraz.

Instytucje ważne dla Polaków w Nowym Jorku

Jeśli chodzi o instytucje ważne dla Polaków mieszkających w Stanach Zjednoczonych, to będzie to nie tylko polska szkoła podstawowa w Nowym Jorku. Trzeba zadbać również o dostęp do służby zdrowia, bankowość, czy placówki takie jak konsulat, czy ambasada. Tego typu urzędy znajdują się także w innych miastach tj.:
  • Chicago
  • Filadelfia