Czy warto uczyć się języka polskiego przebywając poza granicami Polski? Jakie są skuteczne metody nauki? Czy żyjąc w miejscu takim jak Londyn, czy inne miasto z dużą liczbą osób znających polską mowę warto podejmować dodatkową naukę?

Dwujęzyczność jako argument

Dzieci uczące się jednocześnie dwóch języków mają szansę stać się naturalnie dwujęzyczne. Jest to ogromny atut dla młodej osoby, która jest w stanie płynnie porozumiewać się z osobami z różnych, często odmiennych krajów i poznawać ich kulturę, a dzięki temu poszerzać również własne horyzonty. Co więcej, udowodniono naukowo, że dzieci dwujęzyczne rozwijają się szybciej od osób znających jeden język, są również bardziej kreatywne i cechują się umiejętnością nieszablonowego myślenia.

Skuteczne metody nauki drugiego języka (polskiego)

W Londynie czy w innych dużych miastach istnieje wiele szkół dla najmłodszych Polaków, jednak często nie spełniają one pokładanych w nich oczekiwań. Zajęcia najczęściej odbywają się w weekendy, co skutecznie zniechęca dzieci do podejmowania nauki, kiedy teoretycznie powinny mieć dzień wolny po całym tygodniu chodzenia do szkoły. Znaczna część rodziców podejmuje również próby rozmawiania po polsku w domu, co jest oczywiście godne pochwały, jednak nie do końca skuteczne. Dziecko w ten sposób nie jest w stanie pojąć wszystkich zasad gramatyki czy ortografii w języku polskim. Jakie jest więc najskuteczniejsze rozwiązanie?

Polonijka – Polonijna Szkoła Podstawowa online

Polonijka jest namiastką Polski w Twoim domu w Londynie lub w dowolnym miejscu na świecie. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku 5-15 lat, a nauka odbywa się za pośrednictwem Internetowej Platformy Edukacyjnej, na której znajdują się wszelkie potrzebne prezentacje, czy materiały, a także scenariusze lekcji. Każda lekcja przygotowana jest z największą starannością przez polskich nauczycieli i zgodna z polską podstawą programową. Dodatkowo, co tydzień, odbywają się webinaria, czyli lekcje online z polskimi pedagogami. Jest to wyśmienita okazja dla uczniów na powtórzenie materiału i utrwalenie przyswojonej wiedzy

Podaruj swojemu dziecku najpiękniejszy prezent – język polski!
Zapisz się już teraz!