Edukacja dla polonii

Polonijka to polonijna szkoła online przeznaczona dla dzieci Polonii w wieku od 5 do 15 lat. Nauka w Polonijnej Szkole Podstawowej to dobry sposób na zdobycie wiedzy, która ułatwi rozwinie znajomość języka polskiego, poszerzy słownictwo oraz rozwinie wiedzę o kraju.
Internetowa Platforma Edukacyjna zawierająca liczne materiały edukacyjne oraz scenariusze lekcyjne, ułatwia naukę dzieci na emigracji. Oprócz materiałów dydaktycznych, uczniowie mogą korzystać z filmów edukacyjnych, interaktywnej tablicy, multimedialnych prezentacji, testów online oraz licznych gier i zabaw, które uatrakcyjniają naukę przez internet.
Wartościowym dodatkiem są zajęcia z polskimi nauczycielami odbywające się pod koniec każdego tygodnia nauki oraz możliwość pracy w trzyosobowej grupie. Dużym atutem polonijnej szkoły online jest program “kolega z ławki”, który umożliwia uczniom poznawanie i utrzymywanie stałego kontaktu z rówieśnikami z całego świata.

Polskie zajęcia dla dzieci w Bournemouth

Polonijna Szkoła Podstawowa opiera nauczanie dla dzieci na emigracji na podstawie programowej obowiązującej w polskiej szkole podstawowej.
Pierwszy etap polskiej edukacji online obejmuje pierwszą, drugą i trzecią klasę szkoły podstawowej. Na tym etapie konkretne przedmioty zostały zastąpione (podobnie jak w polskiej szkole) kształceniem zintegrowanym, które łączy w sobie wiele dziedzin, dając dziecku podstawowe umiejętności, które pozwolą na kontynuowanie nauki w wyższych klasach. Nauka na tym etapie pozwala dziecku opanować sztukę:

Kolejny etap to klasa czwarta, piąta, szósta i siódma, w których obowiązuje podział na konkretne przedmioty. W trakcie zajęć uczniowie przyswajają wiedzę z zakresu:
• przyrody
• historii i społeczeństwa

Opis miasta Bournemouth

Bournemouth jest miastem położonym w hrabstwie Dorset nad kanałem La Manche. Mieszka tu ok. 200 tysięcy mieszkańców.
Miasto jest popularnym ośrodkiem wypoczynkowym i konferencyjnym oraz chętnie odwiedzanym kąpieliskiem. Jest to jeden z nadmorskich kurortów Anglików, który cieszy się bardzo dużą popularnością wśród Anglików. Piaszczyste plaża oraz dobre warunki do uprawiania sportów wodnych przyciągają turystów z całej Europy.
Do ciekawych miejsc i atrakcji na terenie Bournemouth można zaliczyć:
• Oceanarium
• Bournemouth Pier
• St Peter’s Church
• Boscombe
• Bournemouth Big Wheel
• BIC – Bournemouth International Centre

Placówki i instytucje w Bournemouth ważne dla Polonii

Do Bournemouth często emigrują Polacy (stanowiący w mieście jedną z najliczniejszych mniejszości – jest ich ok. 10 000)
Na terenie miasta funkcjonuje Polska Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Formularz zapisu

Wypełnij formularz, aby otrzymać szczegółowe informacje

polonijka pixel
+XX