Nauka języka polskiego zagranicą

Dlaczego warto uczyć się języka polskiego przebywając na emigracji? Co to jest dwujęzyczność i jakie są jej zalety? Jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki języka polskiego?

Zalety dwujęzyczności

Osoby dwujęzyczne mają możliwość porozumiewania się płynnie w dwóch językach, co stanowi oczywisty atut w dzisiejszym rozwijającym się świecie. Co więcej, badania wykazały że dzieci dwujęzyczne stają się bardziej kreatywne i rozwijają się intelektualnie znacznie szybciej od dzieci mówiących tylko jednym językiem. Osoba dwujęzyczna charakteryzuje się nieszablonowym myśleniem i umiejętnością rozwiązywania nawet najtrudniejszych problemów. Jednak jak skutecznie nauczyć dziecko drugiego języka?

Możliwości nauki języka polskiego

Żyjąc na codzień w miejscach takich jak np. Hull, gdzie mieszka relatywnie sporo osób polskiego pochodzenia, kontakt z językiem polskim jest znacznie ułatwiony. Również rozmawianie rodziców z dziećmi w domu po polsku jest słuszną inicjatywą, jednak te działania mogą nie wystarczyć do poprawnego opanowania języka, a zwłaszcza gramatyki czy ortografii. Część osób posyła swoje pociechy do szkół sobotnich – jednak bardzo często wiążę się to ze zniechęceniem dziecka, które musi w weekend uczęszczać do szkoły, mimo że teoretycznie powinno mieć wolne. Jak zatem skutecznie zachęcić dziecko do nauki języka polskiego? Odpowiedzią jest Polonijka – Polonijna Szkoła Podstawowa online.

Polonijka – pomocna dłoń dla dzieci i rodziców

Polonijka jest nowoczesnym rozwiązaniem, przeznaczonym dla dzieci w wieku od 5 do 15 lat. Polonijna Szkoła Podstawowa pomaga w poznaniu języka polskiego, oraz tradycji, kultury i historii Polski. Nauka odbywa się za pomocą nowoczesnej Internetowej Platformy Edukacyjnej, co sprawia, że jest to rozwiązanie wygodne i elastyczne – dziecko może uczyć się w każdym miejscu i w dowolnym czasie. Na Platformie znajdują się różnego rodzaju materiały, prezentacje, scenariusze lekcji, a wszystko to zgodne jest z polską podstawą programową.

Polscy nauczyciele i społeczność polonijna

Wszystkie materiały znajdujące się na Platformie są przygotowane przez doświadczonych polskich pedagogów. Co więcej, co tydzień odbywają się specjalne webinaria, czyli lekcji online z polskimi nauczycielami, które stanowią bardzo dobrą okazję do powtórki materiały i utrwalenie nauczonych rzeczy. Nie czekaj i zapewnij swojemu dziecku polską edukację! Zapisz się już teraz!