Polonijna szkoła dla dzieci w Bedford

Polonijna Szkoła Podstawowa “Polonijka” to polska szkoła online przeznaczona dla polskich dzieci na emigracji w wieku od 5 do 15 lat. Nauczanie w polonijnej szkole to elastyczna i wygodna forma zdobywania wiedzy, która pomoże twojemu dziecku rozwinąć znajomość języka polskiego, poznać geografię Polski, tradycje oraz zwyczaje, a także historię kraju.

Polskie nauczanie poza granicami w Bedford

Edukacja w ramach Polonijnej Szkoły Podstawowej została oparta na podstawie programowej, obowiązującej w polskich szkołach. Internetowa Platforma Edukacyjna oferuje materiały dydaktyczne oraz scenariusze zajęć, umożliwiające nauczanie poza granicami o dowolnej porze bez potrzeby wychodzenia z domu. Wirtualna platforma zawiera również multimedialne prezentacje, filmy edukacyjne, testy online, interaktywną tablicę oraz wiele gier i zabaw, urozmaicających tradycyjną naukę dla dzieci Polonii.

Pierwszy etap szkoły podstawowej obejmuje klasy 1-3. Na tym etapie odbywa się kształcenie zintegrowane. Polonijne dzieci opanowują podstawowe umiejętności z zakresu:

•  czytania
  •  mowy

Klasy 4-7, w których obowiązuje podział na przedmioty, pozwalają przyswoić bardziej zaawansowane treści z zakresu:

•  matematyki
  • geografii
  • historii
  • wiedzy o społeczeństwie

Polska szkoła dla dzieci w Wielkiej Brytanii

Naukę dzieci na emigracji urozmaicają Webinaria, czyli cotygodniowe polskie zajęcia dla dzieci online ułatwiające utrwalenie wiedzy nabytej w ciągu tygodnia nauki. Dodatkowo, polska szkoła dla dzieci online prowadzi konsultacje z polskimi nauczycielami zwane Telefoniczną Pomocą Dydaktyczną. Rodzice mogą liczyć na ich pomoc oraz wsparcie merytoryczne w temacie edukacji dla dzieci na emigracji.

Opis miasta Bedford

Bedford jest miastem leżącym w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii nad rzeką Great Ouse. Swego czasu znajdowała się tu siedziba przedsiębiorstwa Bedford Vehicles, która zajmowała się produkcją samochodów ciężarowych. W Bedford działała również fabryka cegieł, do pracy w której w latach 50’ licznie emigrowali Włosi, stanowiący obecnie liczną mniejszość na terenie miasta.

Ciekawe miejsca, które warto odwiedzić w Bedford:

• Mosty: Town Bridge, Suspension Bridge, Butterfly Bridge, County Bridge
  • Kościoły: św. Pawła, św. Katberta, św. Jana
  • Bunyan Meetings i Bunyan Museum
  • Corn Exchange
  • Pomnik Poświęcony Żołnierzom
  • Górę Zamkową (Castle Mound)
  •  Pomnik Johna Howarda
  • Nabrzeże Rzeki Grat Ouse i Swan Hotel
  • Pomnik Johna Bunyana

Placówki i instytucje w Bedford ważne dla Polonii
W Bedford mieszka wiele osób posiadających polskie obywatelstwo. Wraz z liczbą Polaków mieszkających na terenie Wielkiej Brytanii, rośnie liczba placówek polonijnych, które służą obywatelom w różnych sprawach.

Na terenie miasta działają:

• Dom Polski
  • parafia polska,
  • Klub Polski
  • stowarzyszenie kulturalno-oświatowe “The Polish Language and Culture Association” (PLCA)

Na terenie miasta znaleźć można również sklepy handlujące polskimi wyrobami.

Szukasz polskiej szkoły w Bedford? Bądź częścią Polonijkowej społeczności!

Podaruj swojemu dziecku najpiękniejszy prezent – język polski!

Zapisz się już teraz!