Polska szkoła dla dzieci w Hiszpanii 

Hiszpania to jeden z tych krajów, w których każdy chciałby zamieszkać na stałe. Ci, którzy zrealizowali to marzenie, nie mogą jednak zapominać o tym, że niezależnie od tego, w jakiej części świata mieszkają, nadal pozostają Polakami. Ten aspekt staje się szczególnie ważny, jeśli chodzi o dzieci w wieku szkolnym. Polonijka to polska szkoła dla dzieci w Hiszpanii, która pozwala na naukę języka polskiego oraz wszystkich podstawowych przedmiotów. W naszym serwisie dbamy o to, by wszystkie kursy przebiegały zgodnie z podstawą programową, którą powinna oferować każda polska szkoła podstawowa w Hiszpanii. 

Jak prowadzone są zajęcia dla dzieci w Hiszpanii?

Nauka w polskiej szkole dla dzieci w Hiszpanii będzie szczególnie wartościowa dla wszystkich uczniów, którzy w przyszłości pragną kontynuować edukację w jednej ze szkół w kraju. W Polonijce przystosowaliśmy program nauczania tak, by moment przejścia na tradycyjną formę edukacji przebiegał bez większych problemów.  Szczególnie ważny będzie dostęp do lekcji języka polskiego, z którym dzieci mieszkające za granicą najczęściej nie mają kontaktu. Ważne, aby kultywować tradycję mówienia po polsku w domu rodzinnym, ale także zadbać o dodatkowe lekcje! 

Jakich przedmiotów uczymy w polskiej szkole podstawowej w Hiszpanii?

Polonijka to polska szkoła dla dzieci w Hiszpanii, w której stworzyliśmy specjalnie przystosowaną ofertę dydaktyczną. W jej skład wchodzą wszystkie przedmioty, których powinna uczyć polska szkoła podstawowa w Hiszpanii. Będzie to m.in. Język Polski, Geografia, podstawy wiedzy z historii i wosu, jak również szereg przedmiotów dodatkowych oraz webinariów, podczas których dzieci mają okazję poznać np. nowe techniki plastyczne. 

Ile kosztuje nauka w naszej szkole podstawowej w Hiszpanii?

Z Polonijki korzystać można w kilku pakietach. Polska szkoła dla dzieci w Hiszpanii Polonijka w ramach poszczególnych pakietów zapewnia dostęp do scenariuszy zajęć z edukacji wczesnoszkolnej, telefoniczną pomoc dydaktyczną dla dzieci, jak również dostęp do szerokiej oferty webinariów i warsztatów, które regularnie odbywają się w obrębie naszej platformy.  

Kto prowadzi lekcje dla dzieci w Hiszpanii?

Wykwalifikowana kadra nauczycieli to kolejny z elementów, którymi może pochwalić się polska szkoła dla dzieci w Hiszpanii Polonijka. Wierzymy, że odpowiedni poziom edukacji to pierwszy i najważniejszy z elementów, który powinni mieć zapewnienie uczniowie. Właśnie dlatego selektywnie wybraliśmy nasze grono pedagogiczne, które nieustannie dba o wysoki poziom nauczania w polskiej szkole podstawowej w Hiszpanii. O tym, że nam się to udało, mogą świadczyć chociażby bardzo pozytywne opinie uczniów i ich rodziców. 

Hiszpania krótki opis kraju

Bez wątpienia Hiszpania to jeden z najpiękniejszych krajów śródziemnomorskich. Polacy najczęściej zamieszkują tutaj duże miasta tj:
  • Madryt
  • Barcelona
  • Sewilla
  • Walencja
  • Bilbao

Polonia w Hiszpanii

Nasi rodacy emigrują do kraju znajdującego się na Półwyspie Iberyjskim głównie w poszukiwaniu pracy oraz lepszego standardu życia. Niektórzy wyjechali, by być z rodziną. W każdym z tych przypadków warto zadbać o dobro dzieci, którym trzeba zapewnić dostęp do edukacji. Najlepszym wyborem będzie polska szkoła podstawowa w Hiszpanii. Polonijka to internetowa platforma, w której można uczyć się z każdego miejsca na ziemi. Jedyny wymóg to dostęp do sieci internetowej.

Instytucje ważne dla Polonii w Hiszpanii

Zamieszkując kraj inny niż Polska, dobrze jest zaznajomić się z instytucjami, do których dostęp może okazać się przydatny podczas codziennego życia. Jedną z nich będzie właśnie polska szkoła dla dzieci w Hiszpanii. W Polonijce trwają właśnie zapisy na kolejny rok szkolny, dlatego może warto już teraz wybrać jeden z pakietów i zapewnić swojemu dziecku edukację na odpowiednim poziomie.