Pobyt poza granicami Polski zawsze stawia wiele wyzwań zarówno dla rodziców jak i dzieci. Życie w pięknym, ciepłym miejscu takim jak na przykład Madryt niesie jednak ze sobą ograniczony dostęp do polskiej edukacji, która jest niezwykle ważna nawet na emigracji. W konsekwencji Polacy za granicą mają utrudnione zadanie w przekazywaniu rodzimych tradycji i wartości, a także w nauce języka polskiego swoich pociech.

Świetnym rozwiązaniem dla rodziców, którzy szukają pomocy w edukacji swoich dzieci jest Polonijka – Polonijna Szkoła Podstawowa online, której misją jest nauczanie języka polskiego osób powiązanych z Polską, lecz mieszkających poza granicami kraju. Polonijka przeznaczona jest dla dzieci będących w wieku od 5 do 15 lat. Każdy uczeń zapisany do szkoły korzysta z wyjątkowej Internetowej Platformy Edukacyjnej, gdzie ma dostęp do wszystkich niezbędnych do skutecznej nauki materiałów, prezentacji, multimediów i scenariuszy lekcyjnych. Każda lekcja została przygotowana przez polskich nauczycieli zgodnie z polską podstawą programową.

Oprócz tego Polonijka oferuje:

– elastyczność dotyczącą nauki, dzięki czemu dziecko może korzystać z Platformy i uczyć się w dogodnym dla niego miejscu i czasie, bez konieczności dojazdu i uczęszczania do szkoły wieczorami lub w dni wolne,
– webinaria, czyli wyjątkowe lekcje online prowadzone przez polskich nauczycieli, które są świetnym sposobem na powtórzenie materiału, a także poznanie nowych pojęć i “osłuchanie” się z językiem polskim,
– nagrody i niespodzianki, które są świetną motywacją dla uczniów do jeszcze lepszej nauki i osiągania sukcesów

Polonijka wyznaje zasadę, że bardzo ważne w edukacji najmłodszych jest łączenie nauki oraz zabawy. Dlatego bardzo często organizowane są różnego rodzaju konkursy, w których uczniowie mogą zaprezentować różne swoje zdolności (np. plastyczne), ale także pobudzić wyobraźnię i kreatywność. W każdym takim konkursie przewidziane są również atrakcyjne nagrody, które stanowią dodatkową zachętę do wzięcia udziału w konkursach.

Podaruj swojemu dziecku najpiękniejszy prezent – język polski!

Zapisz się już teraz!