Polska szkoła dla dzieci w Belgii

Polacy emigrują za granice zarobkowo, w poszukiwaniu lepszego standardu życia lub po prostu chcą być blisko rodziny, która wyjechała wcześniej. Niezależnie od tego, jakie były powody przeprowadzki, nie można zapomnieć, że nadal jesteśmy Polakami! Troska o przywiązanie do ojczyzny będzie szczególnie ważna dla naszych dzieci, które bardzo często nie miały jeszcze okazji odwiedzić swojego kraju. To właśnie dlatego polska szkoła dla dzieci w Belgii, w której lekcje odbywają się zgodnie z podstawą programową obowiązującą w naszym kraju, to dobry wybór. Dziecko ma okazję poznać język oraz uczyć się wiodących przedmiotów, a wszystko to w nowoczesnej formule platformy e-learningowej. Taka praktyka okaże się ważna nie tylko ze względów rozwojowych, ale także w razie konieczności powrotu do Polski i kontynuacji nauki już w polskiej szkole stacjonarnej! 

Jak prowadzone są zajęcia w polskiej szkole dla dzieci w Belgii?

Polonijka, to polska szkoła dla dzieci w Belgii oparta na funkcjonalnej platformie internetowej. Oznacza to, że w zajęciach można brać udział z dowolnego miejsca na świecie – wystarczy urządzenie z dostępem do sieci internetowej. Warto zaznaczyć, że polska szkoła podstawowa w Belgii ma w programie wszystkie podstawowe przedmioty (m.in. geografię, matematykę, historię, język polski itd.). Polska szkoła dla dzieci w Belgii to miejsce, w którym każdy uczeń/uczennica ma okazję opanować materiał przygotowany w oparciu o wymagania postawione przez Ministerstwo Edukacji, jak również poszerzać swoją wiedzę w szczególnie interesujących dziedzinach. 

Kto prowadzi lekcje dla dzieci w Belgii?

Zajęcia w Polonijce prowadzone są przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, którzy bardzo często prócz zajęć na naszej platformie, prowadzą również lekcje w szkołach stacjonarnych. To właśnie dlatego mogą oni przekładać doświadczenie zdobyte w edukacji dzieci w różnym wieku na scenariusz zajęć z uczniami polonijkowymi. O tym, że odpowiednio dobraliśmy kadrę, świadczyć mogą chociażby pozytywne opinie naszych uczniów oraz ich rodziców, którzy zdecydowanie nie żałują, że zapisali swoje pociechy do Polonijki.  

Dla dzieci w jakim wieku przeznaczona jest polska szkoła?

Nasza platforma to polska szkoła dla dzieci w Belgii, do której przyjmujemy uczniów w wieku od 5 do 15 lat. Przygotowaliśmy kilka grup wiekowych! Do każdej z nich przypisujemy kandydatów pod względem poziomu zaawansowania. Będą to zarówno zajęcia dla dzieci, które nigdy wcześniej nie miały styczności z językiem polskim, jak również kontynuacja programu nauczania dla dzieci starszych. Wdrożyliśmy również sekcję gier i zabaw edukacyjnych, czyli propozycję dla najmłodszych. Jak powszechnie wiadomo nauka poprzez zabawę to najlepsza możliwa opcja. Jesteśmy przekonania, że każdy znajdzie tutaj poziom dostosowany do potrzeb, gdyż polska szkoła podstawowa w Belgii to miejsce, w którym staramy się spełniać wszystkie wymagania naszych klientów. 

Ile kosztuje Polska szkoła dla dzieci w Belgii?

W Polonijce naukę można rozpocząć aż w 4 różnych pakietach: Na start, mini, standard, premium. Pakiet na start zawiera m.in. scenariusze zajęć z języka polskiego, jako obcego i drugiego, lekcje video podzielone na kategorie przedmiotowe, webinaria plastyczne i kulturowe (dodatkowe lekcje warsztatowe skupiające uwagę na konkretnym zagadnieniu), materiały dodatkowe oraz możliwość konsultacji telefonicznych. Inne warianty to pakiety wzbogacone o dodatki.
  • Pakiet Na Start - 1750 PLN
  • Pakiet Mini - 2199 PLN
  • Pakiet Standard - 2999 PLN
  • Pakiet Premium - 4999 PLN

Belgia – krótki opis kraju

Belgia to w ostatnim czasie bardzo popularny kierunek, który wybiera coraz większa liczba Polaków. Nasi rodacy zamieszkują:
  • Brukselę
  • Antwerpię
  • Gandawę

Polonia w Belgii

A warto jednak zastanowić się nad tym, czy posłać dziecko do jednej z belgijskich szkół. Polonijka jest alternatywą, która niesie ze sobą bardzo wiele pozytywnych aspektów tj. nauka w języku ojczystym, lekcje z polskimi nauczycielami, czy dostęp do materiałów zgodnych z Polską Podstawą Programową. Skorzystaj już teraz i zarejestruj się do darmowej wersji próbnej lub wybierz jeden z dostępnych pakietów, które oferuje Polonijka – polska szkoła dla dzieci w Belgii. 

Instytucje ważne dla Polonii w Belgii

Jednym z najważniejszych urzędów dla Polaków zamieszkujących Belgię bez wątpienia powinna być ambasada, której główna siedziba znajduje się w Brukseli. Jednak wszyscy, którzy wyjechali z dziećmi, powinni również zadbać o polską szkołę dla dzieci w Belgii. Dobrym wyborem może być internetowa platforma Polonijka – zapisy trwają