Polska szkoła dla dzieci w Brazylii

Czy mieszkając w Brazylii, lub w innym miejscu na świecie poza granicami Polski warto uczyć swoje dziecko mówić po polsku? Jak dwujęzyczność wpływa na rozwój dziecka? Czy istnieje sposób na skuteczną naukę drugiego języka?

Zalety dwujęzyczności

Osoby dwujęzyczne znają dwa języki obce w stopniu, który pozwala im na swobodną komunikację. Jednak dwujęzyczność wpływa również na rozwój umysłowy, kreatywność, a także poszerzanie horyzontów. Ma również pozytywny wpływ na zdolności koncentracji, skutecznego planowania i poprawia pamięć. Dzieci mówiące w dwóch językach rozwijają się szybciej od swoich rówieśników mówiących tylko jednym językiem. Nauka często związana jest również z poznawaniem danego kraju, jego historii, a także tradycji. Wpływa to na rozwój intelektualny, a także zdobywanie nowej wiedzy o świecie. Jednak jak skutecznie nauczyć dziecko drugiego języka?

Polonijka – efektywna metoda nauki

Odpowiedź jest prosta – Polonijka Polonijna Szkoła online oferuje zajęcia zgodne z polską podstawą programową, które są przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 15 lat. Polonijka pozwala dziecku na poszerzanie słownictwa, poznawanie zasad gramatyki i ortografii, a także poznawanie historii i kultury Polski. Oprócz zajęć z języka polskiego prowadzone są również lekcje z matematyki, czy języka obcego. Nauka odbywa się za pomocą intuicyjnej Internetowej Platformy Edukacyjnej, co daje możliwość nauki w dowolnym miejscu i dowolnym czasie, dogodnym dla samego ucznia.Dzięki takiemu rozwiązaniu mali uczniowie mają większą motywację i chęć do nauki, co wymiernie wpływa na osiągane postępy w nauce języka polskiego.

Kontakt z polskimi nauczycielami

Oprócz korzystania z przygotowanych scenariuszy lekcyjnych, rozwiązywania quizów, testów oraz uczestnictwa w grach i zabawach wszyscy uczniowie mogą uczestniczyć w webinariach, czyli specjalnych lekcjach online prowadzonych przez polskich nauczycieli. Odbywają się one raz w tygodniu poprzez platformę Internetową, a każde dziecko ma możliwość zobaczenia i usłyszenia nauczyciela i prezentowanych przez niego materiałów edukacyjnych. Może również skontaktować się z nim na żywo poprzez specjalny czat. Dodatkowo wszystkie webinaria są po zakończeniu transmisji dostępne do pobrania i odtworzenia.

Nie czekaj i zapewnij swojemu dziecku polską edukację!

Zapisz się już teraz!