Nauczanie języka polskiego podczas pobytu za granicą jest trudnym wyzwaniem, które wymaga dużego zaangażowania ze strony rodziców. Warto jednak podjąć się nauki języka polskiego wśród dzieci, co pozwoli im na poznanie języka polskiego, a także historii oraz kultury Polski. Co jednak zrobić, żeby nauka była skuteczna i ciekawa dla dziecka?

Polonijka – efektywne i nowoczesne rozwiązanie

Odpowiedzią jest Polonijka – Polonijna Szkoła online dla dzieci w wieku 5-15 lat. Dzięki Polonijce uczniowie rozwijają swoje zdolności językowe, poznają gramatykę i ortografię języka polskiego oraz poszerzają swoje słownictwo. Mieszkając na codzień w Kanadzie lub innym państwie poza granicami Polski jest to bardzo wygodne rozwiązanie – dziecko może uczyć się w dowolnym miejscu i czasie, a to wszystko dzięki nowoczesnej Internetowej Platformie Edukacyjnej, która oferuje wszelkie niezbędne materiały dydaktyczne, a także multimedialne prezentacje, gry, zabawy oraz testy online.

Doświadczeni nauczyciele

Ucząc się w Polonijce dziecko ma dostęp do materiałów i lekcji online – webinariów – prowadzonych przez polskich nauczycieli z wieloletnim stażem. Webinaria, czyli wirtualne zajęcia są świetną opcją urozmaicenia formy kształcenia oraz służą jako podsumowania tygodnia nauki. Podczas takich zajęć online uczniowie widzą i słyszą nauczyciela, który wyświetla specjalnie przygotowane materiału, omawiając zagadnienia poruszane podczas minionego tygodnia nauki. Dodatkowo każdy uczeń ma możliwość komunikowania się z nauczycielem dzięki dostępności specjalnego czatu. Dziecko może również obejrzeć retransmisję takiej lekcji, jeśli z różnego rodzaju przyczyn nie może w niej uczestniczyć. Może również zapisać ją na swoim koncie i oglądnąć ponownie, jeśli chce wrócić do pewnych treści prezentowanych podczas lekcji online. Zapewnij swojemu dziecku najpiękniejszy możliwy prezent – język polski! Zapisz się już teraz!