Nauka języka jest o wiele łatwiejsza dla dzieci niż dla dorosłych. Najmłodsi przy odpowiednio stworzonych warunkach są w stanie w szybkim czasie nauczyć się w bardzo dobrym stopniu drugiego języka. Dzięki kontaktowi z dwoma językami dzieci mają szansę stać się naturalnie dwujęzyczne, co może stanowić dużą zaletę w ich życiu.

Jak dwujęzyczność wpływa na rozwój dziecka?

Dwujęzyczność to przede wszystkim możliwość płynnego porozumiewania się w dwóch różnych językach. Jednak to nie wszystkie zalety dwujęzyczności – badania naukowe dowiodły, że dzieci dwujęzyczne rozwijają się szybciej i stają się bardziej kreatywne od osób mówiących jednym językiem. Dwujęzyczność pozytywnie wpływa również na zdolności pamięciowe, rozwija kreatywność i poprawia koncentrację. Nauka drugiego języka to też możliwość poznania nowej kultury i kraju, z którego pochodzi dana mowa.

Dwujęzyczność, a powrót do Polski

Osoby przebywające na emigracji często poważnie rozważają i planują powrót do kraju. Takie plany nieraz łączą się się z obawą o znajomość i płynne posługiwanie się językiem polskim. Mogą zdarzyć się sytuacje, że dzieci, które zagranicą nie posługiwały się językiem polskim po powrocie do kraju będą wstydziły się ewentualnych błędów i wpadek językowych, co może prowadzić do zamknięcia się w sobie i utrudnienia komunikacji z rówieśnikami. Wiele rodziców martwi się również, że ich dzieci nie poradzą sobie po zmianie szkoły na polską, ze względu na brak wcześniejszego obycia z językiem ojczystym. Jak więc temu zaradzić?

Możliwości nauki za granicą

Dostępność szkół sobotnich czy dodatkowych kursów mieszkając w małych miejscowościach takich jak Moss jest bardzo ograniczona. Większość rodziców stara się w domu rozmawiać ze swoimi pociechami w języku polskim – takie działania, choć godne pochwały, to często nie wystarczają do poznania języka w zadowalającym stopniu. Dlatego warto rozważyć jeszcze jedną możliwość, jaką oferuje Polonijka – Polonijna Szkoła Podstawowa online. Polonijka jest wygodnym i elastycznym rozwiązaniem przeznaczonym dla dzieci w wieku 5-15 lat.

Namiastka Polski w Twoim domu

Polonijka jest szkołą online, co sprawia, że nie ma potrzeby męczących dojazdów do szkoły stacjonarnej, czy uczęszczania na lekcje w weekendy. W Polonijnej Szkole Podstawowej każde dziecko może uczyć się w dowolnym, dogodnym dla niego miejscu i czasie. Nauka możliwa jest dzięki Internetowej Platformie Edukacyjnej, na której znajdują się wszelkiego rodzaju materiały konieczne do skutecznej nauki. Dziecko dzięki Polonijce jest w stanie poszerzyć swoje słownictwo, nauczyć się gramatyki, ortografii, a także poznać historię oraz kulturę Polski. Każda lekcja została przygotowana przez polskich pedagogów zgodnie z polską podstawą programową. Nie czekaj i zapewnij swojemu dziecku polską edukację! Zapisz się już teraz!