Polska szkoła podstawowa w Niemczech 

Niemcy ze względu na bliską odległość i atrakcyjne warunki życia to destynacja, która jest bardzo często wybierana przez Polaków, którzy decydują się na wyjazd z krajów. Nasi rodacy opuszczają kraj z rodzinami, dlatego muszą zadbać o to, aby dzieci miały dostęp do edukacji. Polonijka to polska szkoła dla dzieci w Niemczech, w której można uczyć się online. Z wielu względów to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala ustawić grafik zajęć wedle własnych preferencji, uzyskać dostęp do panelu z dowolnego miejsca na świecie, czy skorzystać z szerokiej oferty warsztatów i webinariów online. 

Jak prowadzone są zajęcia dla dzieci w Niemczech?

Już na początku warto zaznaczyć, że polska szkoła podstawowa w Niemczech Polonijka to platforma edukacyjna, w której zajęcia odbywają się online. Do grup przyjmujemy uczniów w wieku od 5 do 15 lat, a te zostały one przystosowane do poziomu zaawansowania członków. Materiały edukacyjne, które oferuje Polska szkoła dla dzieci w Niemczech, są przystosowane zarówno dla dzieci, które nigdy wcześniej nie miały kontaktu z językiem polskim, jak i takich, którzy chcieliby piąć się na kolejne poziomy edukacji. W razie jakichkolwiek pytań warto odwiedzić naszą zakładkę FAQ. 

Jakich przedmiotów uczymy w polskiej szkole podstawowej w Niemczech?

Wierzymy, że dobra Polska szkoła dla dzieci w Niemczech to miejsce, w którym dzieci będą mogły mieć kontakt z językiem polski, ale także uczyć się wszystkich najważniejszych przedmiotów. Właśnie dlatego w naszym programie znajdziecie Państwo matematykę, geografię, podstawy historii itd. Zadbaliśmy również o pokaźną ofertę przedmiotów artystycznych, którą wspomagamy, co jakiś czas przez dodatkowe warsztaty i webinaria, o których można przeczytać w aktualnościach.  

Ile kosztuje nauka w polskiej szkole podstawowej w Niemczech?

Aby jeszcze lepiej dostosować naszą ofertę nauki w polskiej szkole dla dzieci w Niemczech, przyszykowaliśmy aż 4 różne pakiety! Pakiet na start (1750 zł) obejmuje scenariusze zajęć z języka polskiego, ale także innych przedmiotów. Przygotowaliśmy również pakiet standard w cenie 2999 zł, który zawiera m.in. dostęp do repetytoriów z przedmiotów ścisłych oraz elektronicznego dziennika.  Polska szkoła dla dzieci w Niemczech to miejsce, w którym lekcje odbywają się zgodnie z podstawą programową obowiązującą w naszym kraju. To właśnie dlatego dzieci, które kiedyś uczyły się w Polonijce, nie mają problemu z powrotem do szkoły już na terenie kraju. 

Kto prowadzi lekcje dla dzieci w Niemczech?

Pomimo że Polonijka to platforma, w której nauka odbywa się za pośrednictwem sieci internetowej, dbamy o to, aby nasza szkoła była miejscem spotkań z prawdziwymi ludźmi. To właśnie dlatego naszą kadrę nauczycielską tworzą nauczyciele, którzy wcześniej mieli okazję pracować już w wielu szkołach. Polska szkoła podstawowa w Niemczech to w pełni wydajna placówka, która doskonale odzwierciedla warunki panujące w tradycyjnej szkole. 

Niemcy – krótki opis kraju

Nasi zachodni sąsiedzi to kraj bardzo dobrze rozwinięty zarówno pod względem społecznym, jak i technologicznym. To właśnie dlatego Polacy tak chętnie osiedlają się za wschodnią granicą. Trzeba jednak pamiętać, że Polska szkoła dla dzieci w Niemczech to bardzo ważna instytucja, która powinna znaleźć się w kraju, do którego wyjeżdżamy. Polonijka to alternatywa, która warto wybrać nie tylko, ze względu na wygodę, ale również bardzo wysoki poziom nauczania, o którym świadczą chociażby pochlebne opinie, które wyrażają rodzice, jak i uczniowie.  

Polonia w Niemczech

Polska szkoła podstawowa w Niemczech Polonijka to szansa na stały kontakt z językiem polskim, do którego dzieci emigrantów bardzo często nie mają dostępu. Warto pamiętać o nauce języka ojczystego, jeżeli nie ze względów praktycznych to symbolicznych. Zawsze jednak istnieje szansa na powrót do kraju i kontynuację nauki, a wtedy znajomość języka polskiego staje się niezbędna.  

Instytucje ważne dla polonii w Niemczech

Oczywiście polska szkoła podstawowa w Niemczech jest miejscem, które bez wątpienia trzeba sprawdzić przed wyjazdem, aczkolwiek nie można zapominać również o instytucjach takich jak banki, konsulat, czy chociażby dostęp do służby zdrowia. Wszystkie te miejsca będą szczególnie ważne dla Polonii w Niemczech.