• Konkurs z okazji Święta Niepodległości

Konkurs z okazji Święta Niepodległości

Konkurs „11 pytań na 11 listopada” dedykowany jest wszystkim polonijnym dzieciom, które mieszkają za granicą i dotyczy szczególnego dnia – 11 listopada.

Konkurs został zorganizowany przy współpracy z Fundacją Edukacji Polonijnej i jest przeznaczony dla każdego Małego Polaka mieszkającego poza granicami Polski. Zapraszamy  dzieci w wieku 5-15 lat do przesyłania prac konkursowych. Zadanie konkursowe polega na przesłaniu filmiku z odpowiedziami dzieci na pytania związane z Polską i Świętem Niepodległości.
    Pytania do dzieci:
    1. Z czym kojarzy Ci się Polska?
    2. Czym Polska różni się od kraju, w którym mieszkasz?
    3. Które z polskich świąt lubisz najbardziej? Dlaczego?
    4. Czy wiesz, co świętujemy w dniu 11 listopada?
    5. Co to jest patriotyzm?
    6. Jakich znasz sławnych Polaków? (Wymień 1-3)
    7. Jakie polskie jedzenie lubisz najbardziej?
    8. Gdybyś mógł/mogła teleportować się w tej chwili do Polski, to gdzie i co byś robił?
    9. Jaka jest Twoja ulubiona polska bajka lub książka?
    10. Jaka jest Twoja ulubiona polska piosenka? – zaśpiewaj lub zanuć fragment
    11. Powtórz: W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie. LUB: Stół z
    powyłamywanymi nogami. LUB: Szedł Sasza suchą szosą, suszył sobie spodnie.

Pytania dostępne są również w Regulaminie konkursu, dostępnym na naszej stronie.

Konkurs trwa do 5.11, wyniki zostaną ogłoszone 8.11, a wyróżnione nagrania opublikowane w formie klipu 11.11 – w Święto Niepodległości. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

Wszystkie prace konkursowe prosimy przesyłać w płaszczyźnie poziomej, w formacie mp4, na adres konkurs@polonijka.edu.pl.
    Zapraszamy do wspólnej zabawy!