Polska szkoła dla dzieci we Francji 

Francja to przepiękny kraj, który staje się destynacją coraz większej ilości Polaków. Niezależnie od powodu emigracji, warto zadbać o naukę dziecka. Alternatywą dla jednej z francuskich szkół, będzie polska szkoła dla dzieci we Francji. Polonijka to platforma e-learningowa, która umożliwia naukę w języku polskim z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy urządzenie z dostępem do sieci i rejestracja w naszym systemie.    

Jak prowadzone są zajęcia dla dzieci we Francji? 

Nasza platforma to polska szkoła podstawowa we Francji, w której prowadzimy zajęcia zgodnie z polską podstawą programową. To szczególnie ważne dla uczniów, którzy planują kiedyś kontynuować naukę w kraju ojczystym. Materiały dobrane w oparciu o poziom przystosowany do wieku z pewnością pozwolą na łatwy powrót do tradycyjnej formy nauczania. Warto również dodać, że świadectwa z Polonijki są respektowane przez polskie placówki! 

Jakich przedmiotów uczymy w polskiej szkole podstawowej we Francji?

Zajęcia prowadzone są tutaj zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji, dlatego w ofercie Polonijki znajdziecie Państwo wszystkie wiodące przedmioty zarówno jeśli chodzi o nauczanie początkowe, jak i zajęcia dla dzieci starszych. Na zajęcia można zapisywać nawet dzieci, które nigdy wcześniej nie miały styczności z językiem polskim. Przygotowaliśmy bardzo skrupulatnie opracowany program, którego nie oferuje żadna inna polska szkoła podstawowa we Francji. Do Polonijki przyjmujemy dzieci w wieku od  5 do 15 lat, dobierając grupy również pod względem poziomu zaawansowania. Szeroka oferta sprawia, że znajdzie się tutaj coś dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych, którzy np. wybrali polską szkołę dla dzieci we Francji po to, by kontynuować proces dydaktyczny.   

Ile kosztuje nauka w naszej polskiej szkole podstawowej we Francji? 

Dla naszych użytkowników przygotowaliśmy atrakcyjne pakiety w różnych wariantach. Wśród benefitów dostępnych w poszczególnych wersjach znajdziecie Państwo m.in. scenariusze zajęć z edukacji wczesnoszkolnej, języka polskiego, historii, wosu i przyrody, telefoniczną pomoc dydaktyczną, webinaria kulturowe, plastyczne itd. Polska szkoła dla dzieci we Frafncji – Polonijka to miejsce, w którym łączymy efektywną naukę z inspirującymi materiałami, które się nie nudzą!   

Kto prowadzi lekcje dla dzieci we Francji?

Lekcje w polskiej szkole dla dzieci we Francji to doskonała okazja, by poznać podstawowe zagadnienia związane z ogólnym programem nauczania, ale także rozwinąć szczególne zainteresowania. Przygotowaliśmy szeroką ofertę zajęć dodatkowych tj. np. webinaria plastyczne. Dzieci pod okiem nauczyciela tworzą swoje własne prace, które bardzo często prezentujemy na naszej stronie lub mediach społecznościowych. 

Wypróbuj nowoczesną platformę e-learningową 

Polonijka to polska szkoła podstawowa we Francji, która funkcjonuje w pełni na platformie internetowej. Oznacza to, że można z niej korzystać z każdego miejsca na świecie! Na tym jednak nie kończy się elastyczność takiego rozwiązania. Dostosować można również grafik, dlatego wedle życzenia użytkowników zajęcia mogą odbywać się popołudniami lub w weekendy. Szeroki wybór pakietów, jak również atrakcyjna oferta dodatkowych webinariów warsztatowych sprawia, że z Polonijką nie można się nudzić.   

Francja – krótki opis kraju

Francja to bez wątpienia piękny kraj, w którym zdecydowanie warto zostać na dłużej. Można tutaj poznać wspaniałych ludzi, spróbować wyśmienitej kuchni, obcować z wybranymi zjawiskami kulturowymi, jak również odwiedzić:
  • Paryż
  • Marsylię
  • Lyon
  • Tuluzę

Polonia we Francji

W tym wszystkim nie można jednak zapominać o ojczyźnie! Polska szkoła podstawowa we Francji to miejsce, w którym dzieci mają szansę uczyć się w języku ojczystym, a co więcej poznać fakty historyczne związane z krajem, z którego pochodzą. Zadbaj o to, by Twoje dziecko miało dostęp do nowoczesnej formy nauczania i zapisz je na zajęcia w Polonijce! 

Instytucje ważne dla polonii we Francji

Jeżeli chodzi o placówki i instytucje, o których powinni pamiętać wszyscy Polacy, z pewnością będzie to Ambasada Rzeczpospolitej Polskiej w Paryżu, jak również poszczególne jej oddziały w innych większych miastach. Wszyscy, którzy emigrowali całymi rodzinami,  powinni również zadbać o polską szkołę dla dzieci we Francji. Alternatywą może być platforma internetowa – Polonijka!