Polska szkoła dla dzieci w Meksyku

Dla wielu Polaków Meksyk jawi się jako kraj egzotyczny, jednak ze względu na bardzo atrakcyjne warunki dla osób przyjeżdżających zza granicy środkowoamerykański kraj staje się atrakcyjnym celem emigracji. Polonijka to polska szkoła podstawowa dla dzieci w Meksyku, która dzięki swojej wyjątkowej formie (platformy e-learningowej) zapewnia wiele udogodnień zarówno dla samych uczniów, jak i ich rodziców. Tutaj grafik ustala się samodzielnie wg innych zajęć, a dostęp do panelu można mieć z dowolnego miejsca na świecie! 

Jak prowadzone są zajęcia dla dzieci w Meksyku?

Główną zaletą, którą posiada Polonijka polska szkoła dla dzieci w Meksyku, jest dostępność z każdego miejsca na świecie. Zadbaliśmy również o wysoki poziom nauczania, dlatego w ofercie posiadamy same najważniejsze przedmioty. Warto zaznaczyć, że wszystkie zajęcia prowadzone są w języku polskim! W polskiej szkole podstawowej w Irlandii przygotowaliśmy bardzo różnorodne grupy, dlatego nawet dzieci, które nie miały jeszcze styczności z językiem ojczystym, będą mogły kultywować tę tradycję. 

Jakich przedmiotów uczymy w polskiej szkole dla dzieci w Meksyku?

Oprócz języka polskie na liście przedmiotów, które oferuje polska szkoła podstawowa w Meksyku, znajdą się kursy zgodne z polską podstawą programową, a wśród nich m.in. geografia, matematyka, czy podstawy z wiedzy o społeczeństwie. Scenariusze zajęć w Polonijce zostały opracowane na podstawie wytycznych z ministerstwa edukacji. To właśnie dlatego, nawet w przypadku gdy dziecko zechce wrócić do tradycyjnej szkole w kraju, nie będzie miało z tym żadnych problemów.  

Ile kosztuje nauka w naszej szkole podstawowej w Meksyku?

Z usług Polonijki korzystać można w kilku pakietach. Polska szkoła dla dzieci w Meksyku Polonijka w ramach poszczególnych pakietów zapewnia dostęp do scenariuszy zajęć z edukacji wczesnoszkolnej, telefoniczną pomoc dydaktyczną dla dzieci, jak również dostęp do szerokiej oferty webinariów i warsztatów, które regularnie odbywają się w obrębie naszej platformy.

Kto prowadzi lekcje dla dzieci w Meksyku?

Polska szkoła dla dzieci w Meksyku to również starannie wyselekcjonowane grono pedagogiczne. Naszą kadrę stanowią sami najlepsi specjaliści w swoim fachu, którzy doświadczenie zdobywali w najlepszych placówkach na terenie kraju. To właśnie dzięki temu mogą przystosować swoje kursy do specyficznej formy, jaką jest prowadzenie zajęć na platformie e-learningowej. W polskiej szkole podstawowej w Meksyku dbamy o najwyższy poziom kształcenia, dlatego wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. 

Meksyk – krótki opis kraju

Meksyk to dla wielu kraj kojarzony głównie z kulturą latynoską, ostrą kuchnią meksykańską oraz niezwykle upalnym klimatem. Trzeba jednak wiedzieć, że w Ameryce środkowej zadomowiło się wielu naszych rodaków. Polonijka to polska szkoła dla dzieci w Meksyku, która pozwala na naukę w języku ojczystym, zapewniając jednocześnie dostęp do wydajnej platformy edukacyjnej, z której skorzystać można z dowolnego miejsca – niezależnie czy będzie to Mexico City, Cancun, czy każde inne miasto.  

Polonia w Meksyku

Wszyscy Polacy, którzy osiedlili się w Meksyku zapewne nie mają zbyt często okazji do korzystania z języka polskiego. To właśnie dlatego ważne jest to, by dzieci miały okazję do kontaktu ze swoim językiem ojczystym. Polska szkoła dla dzieci w Meksyku Polonijka daje szansę na dostęp do materiałów edukacyjnych, które pomogą zarówno w kontynuacji edukacji, jak również pozwolą na rozpoczęcie jej całkowicie od zera.

Instytucje ważne dla polonii w Meksyku

Jeśli chodzi o placówki, którymi powinni zainteresować się wszyscy Polacy zamierzający na pewien okres wyprowadzić się do Meksyku, to bez wątpienia ważna będzie ambasada, jak również dostęp do wszystkich instytucji bankowych, urzędów czy szpitali. Nie można jednak zapominać, że polska szkoła podstawowa w Meksyku jest również ważna i to właśnie tutaj dziecko będzie miało okazję poznać historię kraju, z którego pochodzi, jak również uczyć się wszystkich ważnych przedmiotów. Zapisy do Polonijki już trwają!