Polska szkoła dla dzieci

Polska szkoła dla dzieci

Dlaczego przebywając poza granicami warto uczyć dzieci języka polskiego i zadbać o ich dwujęzyczność? W jaki sposób polonijna szkoła internetowa może pomóc Twojej rodzinie w przekazywaniu dziecku języka ojczystego i rodzimych tradycji, poszerzaniu wiedzy o świecie czy bezstresowym powrocie do kraju?

Namiastka Polski w Twoim domu

W niełatwym zadaniu jakim jest polska edukacja dzieci mieszkających poza granicami kraju, pomocną dłoń do rodziców wyciąga Polonijka.

“Polonijka” to innowacyjna szkoła on-line dla dzieci w wieku od 5 do 15 lat mieszkających za granicą. To rozwiązanie, które ułatwia dzieciom zaprzyjaźnienie się z polskim językiem, historią, geografią, a także z polskimi obyczajami, tradycją i kulturą.

Nauka w Polonijce to dobry sposób na rozwinięcie umiejętności językowych i wzbogacenie słownictwa, szansa na poszerzenie wiedzy o ojczyźnie czy poznanie rówieśników z całego świata, a także okazja do zacieśnienia relacji ze swoją pociechą.

Jak wygląda nauka?

Uczniowie Polonijki otrzymują dostęp do: innowacyjnych narzędzi, e-lekcji i materiałów edukacyjnych. Na Internetowej Platformie Edukacyjnej można znaleźć liczne repetytoria, scenariusze lekcji i poradniki nauki, które ułatwiają przyswajanie wiedzy, umożliwiając przyjemną i praktyczną naukę. Do dyspozycji uczniów zostają oddane angażujące pomoce naukowe, m.in.: filmiki edukacyjne, multimedialne prezentacje czy gry i zabawy, przynoszące uczniom radość i satysfakcję, dzięki którym nauka staje się bardziej efektywna.

Kształcenie z pomocą Internetowej Platformy Edukacyjnej to także świetny sposób na zacieśnienie relacji – dzięki wspólnym lekcjom rodzice mają okazję spędzić więcej czasu ze swoimi dziećmi.

Lekcje z polskimi nauczycielami

Oprócz materiałów edukacyjnych uczniowie mają do dyspozycji również Webinaria – cotygodniowe lekcje on-line, prowadzone przez polskich nauczycieli. Internetowe zajęcia to nie tylko możliwość realizowania podstawy programowej z polskiej szkoły, ale także aktywny udział w lekcji na żywo oraz bezpośrednia interakcja z nauczycielem. Lekcje prowadzone przez polskich pedagogów wzbogacone są o liczne prezentacje, gry, zabawy, animacje czy filmy, a dodatkową motywację do nauki stanowią nagrody i niespodzianki oraz konkursy i zadania dodatkowe, w które dzieci ochoczo się angażują. Dodatkowo, spotkania są nagrywane i udostępniane na Internetowej Platformie Edukacyjnej, dzięki czemu do każdej lekcji można wrócić w dowolnym momencie.

Dodatkowo, szkoła daje rodzicom możliwość kontaktu z Telefoniczną Pomocą Dydaktyczną, którą tworzą doświadczeni nauczyciele. Rozmowa i indywidualne konsultacje pomagają wdrożyć rozwiązania, dzięki którym można znaleźć najlepsze metody nauki, dopasowane do predyspozycji dziecka oraz zmotywować pociechę do zdobywania wiedzy i uczyć efektywniej.

Zależy Ci na tym, aby Twoje dziecko miało regularny kontakt z językiem ojczystym? Mogło swobodnie porozumieć się z rodziną mieszkającą w Polsce? Chciałabyś, aby dobrze znało zasady gramatyki i ortografii? Poznało polską historię, kulturę i tradycje?

Nie czekaj – zapisz je do Polonijki i wspólnie rozpocznijcie fascynującą przygodę z językiem polskim!