Świąteczny klimat polskich miast

Świąteczny klimat polskich miast

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym najpiękniejsze polskie miasta co roku zostają rozświetlone wyjątkowymi, efektownymi dekoracjami. W miastach na całym świecie istnieją różne świąteczne tradycje, jednak błyszczące zdobienia i iluminacje już na stałe wpisały się w bożonarodzeniowy krajobraz polskich miejscowości. Zyskują one o tej porze roku swój niepowtarzalny, unikalny klimat. Jest to jednocześnie wspaniała okazja, aby odwiedzić ojczysty kraj i poczuć świąteczną atmosferę.

Warszawa

Warszawa, jako stolica Polski, zawsze ambitnie podchodzi do zadania udekorowania miasta w okresie przedświątecznym. W tym roku łącznie aż 20 kilometrów ulic zostało przyozdobionych świątecznymi elementami! Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na jedną z najbardziej znanych ulic, czyli Krakowskie Przedmieście – to tu co roku znajduje się najwięcej lampek i ozdób, a przy Placu Zamkowym pojawia się ogromna choinka. Nie inaczej było w tym roku – wystarczy spojrzeć na te niesamowite zdjęcia:

polonijka.edu.pl

fot. http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/swiateczna-iluminacja-2018-w-warszawie-tak-pieknie-nie-bylo,4911826,artgal,37475378,t,id,tm,zid.html

polska szkoła dla dzieci za granicą

fot. http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/swiateczna-iluminacja-2018-w-warszawie-tak-pieknie-nie-bylo,4911826,artgal,37465492,t,id,tm,zid.html
Jednak nie tylko centrum Warszawy może pochwalić się niesamowitymi zdobieniami świątecznymi. Warto wspomnieć między innymi o Pałacu w Wilanowie, który w tym roku przygotował wystawę plenerową o nazwie „Królewski Ogród Światła”. Efektowna instalacja wygląda zjawiskowo po zmroku, zapraszając na spacery wspaniale oświetlonymi alejkami wilanowskiego ogrodu.

nauczanie przez internet dla dzieci

fot. http://sympatycysztuki.pl/krolewski-ogrod-swiatla-w-wilanowie/

Kraków

Poszukując pięknych, świątecznie przystrojonych ulic nie możemy pominąć królewskiego miasta – mowa oczywiście o Krakowie. W tym roku Kraków przygotował wyjątkowe dekoracje, których motywem przewodnim zostały… pawie pióra. Trzeba jednak przyznać, że ten niecodzienny akcent świetnie prezentuje się zarówno jako element wystroju choinki na Rynku Głównym, jak i część różnych dekoracji znajdujących się na terenie miasta.

nauka dla dzieci za granicą

fot. http://krakow.pl/aktualnosci/225430,29,komunikat,krakow_juz_odlicza_dni_do_swiat_.html
Jednak jeśli wspominamy Kraków i Boże Narodzenie, to nie możemy zapomnieć o świątecznym jarmarku! Ma on ponad 100-letnią tradycję i jest uważany za jeden z najpiękniejszych w całej Europie. Na całym rynku zabrzmiały dźwięki kolęd, i lśniły tysiące kolorowych światełek, tworząc niepowtarzalny świąteczny klimat. W tym roku na bożonarodzeniowym jarmarku pojawiło się ponad osiemdziesiąt kramów, oferujących tradycyjne potrawy takie jak pierogi i oscypki, ale również pieczone kasztany, pierniki i domowe ciasta. Oprócz tego nie zabrakło również stoisk z własnoręcznie robionymi bombkami i pięknymi szopkami.

edukacja dzieci na emigracji

fot. https://podroze.onet.pl/ciekawe/najpiekniejsze-jarmarki-swiateczne-w-polsce-i-europie/xphpyc6
Okres Świąteczny to piękny i rodzinny czas. Warto przy okazji wizyty w Polsce odwiedzić te wyjątkowe miasta, aby poznać niezwykłą tradycję i kulturę tych miejsc. Z każdej strony otaczać nas będzie niesamowity klimat, dzięki któremu naprawdę będzie można poczuć prawdziwą magię Świąt.