Jak utrzymać znajomość polskiego u dzieci mieszkających za granicą?

W dzisiejszych czasach coraz więcej rodzin opuszcza Polskę, ale jednocześnie pragnie, aby ich dzieci nie straciły połączenia z językiem ojczystym. Dla takich rodzin istnieje nowoczesne rozwiązanie – Polonijka. To innowacyjny projekt edukacyjny, który oferuje interaktywne materiały, lekcje online z polskimi nauczycielami oraz pakiet edukacyjny dostosowany do potrzeb dziecka. Poznaj, jak Polonijka pomaga zachować bliską więź z językiem polskim wśród dzieci mieszkających za granicą!

Jak działa Polonijka?

Polonijka wprowadza innowacyjną koncepcję szkoły internetowej, która jest dostępna dla dzieci 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. To rozwiązanie, które idealnie pasuje do stylu życia rodzin mieszkających za granicą, zapewniając elastyczność i wygodę. Dzięki temu rodziny mają możliwość dopasowania nauki do swojego harmonogramu, bez względu na różnice czasowe czy różne zobowiązania. W Polonijce rodzice mogą mieć pewność, że ich dzieci są w dobrych rękach! To rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści, umożliwiając rodzicom i dzieciom naukę w dogodnym tempie i miejscu, co sprzyja skutecznemu utrzymaniu znajomości języka polskiego wśród polonijnych rodzin.

Pakiet edukacyjny dostosowany do Twoich potrzeb

Polonijka wyróżnia się wśród innych rozwiązań dzięki indywidualnemu podejściu do każdego ucznia i personalizacji programu nauczania. Dzięki temu każde dziecko ma możliwość nauki zgodnie z własnym tempem, umiejętnościami i potrzebami. Program nauczania jest elastyczny i dostosowany do wieku, poziomu językowego oraz zainteresowań ucznia. W Polonijce dostępne są następujące pakiety:

• Język Polski Na Start – idealny dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z językiem polskim.
  • Polonijka Mini – zapewniający dostęp do przedmiotów z zakresu wiedzy o Polsce i znajomości języka polskiego.
  • Polonijka Standard – otwierający dostęp do zajęć grupowych i do wszystkich przedmiotów zgodnie z polską podstawą programową.

Zadbaj o stały kontakt z językiem polskim dzięki Polonijce!

Stały kontakt z językiem polskim to klucz do sukcesu w utrzymaniu umiejętności językowych naszych dzieci mieszkających za granicą. Pamiętajmy, że regularne słuchanie, mówienie i czytanie po polsku to nie tylko fantastyczny sposób na rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, ale także na odkrywanie wspaniałych światów literatury i kultury. A dzięki Polonijce możemy jeszcze bardziej wzbogacić tę przygodę! Nasza platforma oferuje interaktywne materiały, wirtualne lekcje i gry edukacyjne, które przyciągają uwagę i angażują dzieci w fascynujący świat języka polskiego. Dzięki temu codzienne praktyki stają się jeszcze bardziej ekscytujące, a osiągnięcia językowe cieszą najbardziej!